Ознаки того, що ваші стосунки «на межі прірви»

Ознаки того, що ваші стосунки «на межі прірви»Відома французька письменниця Симона де Бовуар колись вимовила знамениту фразу: «… знайти чоловіка – це мистецтво, утримувати його – це професія». З нею неможливо не погодитися. Дійсно, дуже багато чого в стосунках залежить від того, наскільки ми зацікавлені в них, як багато зусиль готові докласти, щоб отримати бажане.

Само собою, в кожній сім’ї бувають “робочі моменти”, коли в коханої людини хочеться від душі запустити тапком. Але іноді ситуація під девізом «у всіх бувають важкі часи» плавно перетікає в життя з гаслом «що б ще зробити на роботі, щоб не йти додому». Як розпізнати наближення біди? Чи є ознаки, які допомагають визначити, що ви «ходите по краю прірви» до того, як ситуація вийшла з-під контролю?

Виявляється є! Психологи виділяють кілька моментів, на які варто звертати увагу. Само собою, якщо ви помітили у своїй родині якісь з наведених нижче пунктів, не варто впадати в паніку. Це не привід засмучуватися, але причина задуматися і вчасно виправити ситуацію.

Ознаки катастрофи

Ви більше не цілуєтеся з чоловіком, коли йдете на роботу. Звичайно, цьому можна придумати безліч виправдань від «колись» до «навіщо, ми вже 5 років у шлюбі». Крім того, можливо, у вашій родині ніколи не було подібної традиції. А даремно! Психологи стверджують, що саме такі дрібниці є дуже важливою основою сімейних відносин.

Ви пішли в кафе, на прогулянку або вечірку і домінуючою темою ваших розмов є діти. Пам’ятайте, що сім’я створюється не тільки заради спадкоємців. Рано чи пізно вони виростуть і підуть з дому. Що відбудеться в цей момент між вами? Чи не виявиться, що ви стали зовсім чужими людьми?

Ви йдете спати в різний час. Здавалося б, що в цьому такого? Але, таким чином, ви позбавляєте себе інтимного спілкування. Адже саме в спальні можна поговорити на найпотаємніші теми. Крім того, тепер немає можливості заснути в обіймах коханого. А значить знижується бажання, взаємна тяга один до одного.

Вам невідомі паролі від соціальних мереж, пошти, скайпу та інших подібних програм другої половинки. Тут слід уточнити, в деяких парах така інформація з самого початку вважається особистою і недоторканною. Погано це чи добре – тема окремої розмови. Але якщо ви мали повний доступ до інформації партнера, а потім він несподівано змінив паролі – це дуже погана ознака.

Вам все одно, чим займається чоловік (дружина), що його турбує, до чого він прагне. Ви більше не сваритеся. Деякі люди вважають, що мирне, спокійне існування набагато краще щоденних «розборок». Це дуже спірне питання. Справа в тому, що коли подружжя лаються, вони намагаються «знайти точки дотику». Тобто розраховують продовжувати стосунки. Якщо ж «все тихо», то, цілком можливо, сім’ї, як такої, вже й не існує. Психологи переконані, у пар, які приходять до них зі словами: «ми ненавидимо один –одного” значно більше шансів на відродження любові, ніж у байдужого подружжя.

Що робити?

Якщо ви знайшли у себе неприємні «симптоми», краще всього звернутися за допомогою до професійного консультанта з питань сім’ї. Але коли такої можливості немає, спробуйте налагодити відносини самостійно. Виділіть час для спілкування тільки один з одним (без дітей). Знайдіть якесь спільне хобі або роботу. Це може бути що завгодно, головне, щоб вам обом подобалося.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...