• Без категорії

Ознаки багатоплідної вагітності

Ознаки багатоплідної вагітності

Визначити, скільки малюків – одного або двох – ви чекаєте, простіше всього за допомогою ультразвукового дослідження вже на 5-6-й тижню вагітності, але трапляються такі ситуації, коли тести і УЗІ недоступні або їх проведення на ранніх термінах недоцільне.

І все-таки знати деякі ознаки вагітності двійнятами незайве.
Тим більше що, на жаль, в перші 10-12 днів затримки менструації медики не завжди можуть дати точну відповідь про наявність вагітності.

Психологічний чинник. Не варто скидати з рахунків інтуїцію. Багато жінок можуть бути упевнені у тому, що вони вагітні двійнятами вже з моменту зачаття. Часто матері близнят признаються, що знали про їх майбутнє народження на найраніших термінах вагітності. Якщо ви відчуваєте, що чекаєте двійнят, обов’язково скажіть про це вашому лікарю.

Високі біохімічні показники. У вагітних двійнятами показники деяких біохімічних тестів виявляються вище. Наприклад, рівень білка Альфа-фетопротєїну – він виробляє плід, що росте, і поступає в кров матері. Або високий рівень гормону ХГЧ, який підтримує вагітність. Поки розвивається плацента, його наявність може бути визначене в крові або сечі ще до затримки менструації, і на його даних заснована безліч тестів на вагітність.

Посилена уранішня нудота і/або блювота. Вищий, в порівнянні із звичною вагітністю, зміст гормону ХГЧ (гормону вагітності) може підсилювати уранішні нездужання. Нудота, що іноді супроводжується блювотою, може початися вже через тиждень після зачаття, тобто ще до початку вашого звичного менструального циклу. Виникає нудота частіше вранці, але можлива і в будь-який інший час доби.

Посилення інших ознак вагітності. У багатьох (але не у всіх) жінок, чекаючих двійнят, посилюються і інші прояви вагітності – завдяки значнішому збільшенню гормонів в порівнянні із звичною. Наприклад, більшою мірою підвищується чутливість грудей, більш части позиви до сечовипускання, надмірна утомленість і відчуття голоду. У другому триместрі можуть з’явитися сильна задишка, судоми в руках і ногах, різке збільшення ваги і розмірів живота, а також сильне ворушіння плоду. Зниження гемоглобіну або анемія – також звичні явища для багатоплідної вагітності. І це, загалом, не дивно, адже під час такої вагітності навантаження на організм майбутньої мами збільшується у декілька разів залежно від того, скільки малюків вона виношує. На жаль, це значить, що ускладнення протягом такої вагітності зустрічаються набагато частіше.

Швидке збільшення ваги з перших днів вагітності. До речі, це одна з перших ознак наявності в матці двох малюків. Це абсолютно нормально: для вагітних двійнятами живлення в першому триместрі має особливе значення. І швидкий набір ваги нестрашний і навіть необхідний.

Високі фізіологічні показники. Вже на першому лікарському огляді вам можуть сказати, що розмір вашої матки злегка більше для передбачуваного терміну настання вагітності. Ця тенденція залишиться впродовж всього терміну вагітності. Будуть більше і інші фізіологічні показники: округлість живота через пупок, висота стояння дна матки і інші.

Чутне серцебиття двох сердець. Коли лікар стане прослуховувати серцебиття малюка, то замість одного він почує два сердечка. Два роздільні серцебиття можуть бути помітні вже на 13-й тижню вагітності, до 28-й доктор зможе на дотик визначити 3-4 крупні частини тіла (головки і попки) і багато дрібних (ручки і ніжки).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...