• Без категорії

Ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах


До цих ознак належать сумнівні і ймовірні. Вони засновані тільки на суб’єктивних відчуттях жінки і первинних оглядах лікарем без діагностики.

Збільшення ваги

Найчастіше, в очікуванні близнюків, жінки, дійсно, набирають трохи більшу вагу. В середньому, мова йде про 2-5 кілограма «зверху» фізіологічно обгрунтованого збільшення ваги. Але не будемо забувати, що ці кілограми набираються не в перші ж тижні після зачаття, а розподіляються на весь термін виношування. Так що якщо, завагітнівши, жінка незабаром відзначає істотну зміну цифр на вагах – це не завжди говорить про те, що вона виношує кількох малюків.

Збільшення ваги іноді провокують і інші фактори. Наприклад, різкою зміною способу життя. Коли, дізнавшись про своє становище, жінка інстинктивно знижує фізичні навантаження (насправді, це не зовсім вірно), більше спить і відпочиває, намагається харчуватися «за двох» … І, в результаті, дещо перестарається в своїх благих починаннях, що незмінно відбивається на вазі.

На жаль, існує і набагато серйозніша причина різкої зміни розміру. Так, очевидно швидке збільшення ваги в I триместрі може бути одним із симптомів гестаційного цукрового діабету. І тут без термінової консультації гінеколога-ендокринолога не обійтися.

Швидке зростання живота

Так, як правило, при виношуванні близнюків животик округляється вже в I триместрі, оскільки матка збільшується на кілька тижнів раніше, ніж при вагітності одним малюком. Але не можна стверджувати, що процес зростання живота у всіх майбутніх мам йде однаково. Хтось, дійсно, вже до 12 тижня спостерігає приємну округлість, а хтось аж до 20 тижня не помічає у своїх параметрах особливих змін.

І навіть якщо животик росте досить швидко, то крім багатоплідної вагітності, він може вказувати ще і на розбухання петель кишечника, велика кількість навколоплідних вод, і на початку невірно підрахований термін вагітності.

Підвищена втома і сонливість

Багато вагітні відзначають, що швидко втомлюються і часто відчувають непереборне бажання подрімати вже в першій половині дня. Посилюються ці відчуття при багатоплідній вагітності? Виношування кількох малюків одночасно – чимале навантаження на організм жінки. А тому, дійсно, часом майбутня мама близнюків відчуває себе втомленою буквально з ранку. Але знову-таки, сказати, що постійне бажання спати – виняткове свідоцтво багатоплідної вагітності, не можна.

По-перше, не існує шкали або норм втоми, відштовхнувшись від яких можна було б стверджувати, що ось так, саме зараз втома підвищена, а сонливість – надмірна. Все це дуже суб’єктивні відчуття. А по-друге, приводів втомитися або захотіти спати у сучасної жінки більш ніж достатньо – робота, домашні клопоти. Сьогодні ви втомилися трохи менше, завтра, при тому ж розкладі – трохи більше. Хронічна втома, стреси, неправильне харчування, надмірно активний або, навпаки, пасивний спосіб життя – все це цілком реальні джерела бажання прилягти відпочити.

Сильна ранкова нудота

Дійсно, в ряді випадків при багатоплідній вагітності токсикоз проявляється сильніше. Найчастіше це обумовлюється реакцією організму на підвищений рівень гормонів – прогестерону, ХГ. Але так буває далеко не завжди. Деякі мами близнят відзначають, що їх вагітність протікала легко, зовсім без токсикозу і нічим особливим не відрізнялася по відчуттях від вагітності однією дитиною. Тоді як у деяких мам, які виношують одного малюка, токсикоз був вираженим і буквально вимотували.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...