Ознаки багатоплідної вагітності

Ознаки багатоплідної вагітності
Довгоочікувана вагітність – це справжнє диво і величезна радість! Але що, якщо ця радість виявиться відразу подвійною або навіть потрійною? За деякими ознаками про багатоплідній вагітності можна дізнатися вже на ранніх термінах.

Найчастіше жінка виношує по одному малюкові. Проте багатоплідна вагітність зустрічається не так уже й рідко. Зазвичай на це впливають:

Спадковість. Шанси народити відразу декількох крихіток зростають, якщо у вас або вашого чоловіка в роду вже були двійні.
Стимуляція овуляції.  Якщо з яких-небудь причин вам призначали гормональні препарати, що стимулюють дозрівання фолікулів, є ймовірність, що вас чекає маленький сюрприз.
Тривалий прийом, а потім різка відміна комбінованих оральних контрацептивів. Яєчники починають працювати з подвоєною силою і в деяких випадках виробляють відразу кілька яйцеклітин.

Перші ознаки вагітності двійнятами

Зрозуміло, точно перерахувати малюків у вашому животі зможе тільки лікар під час УЗД (зробити його можна вже на 4-5-му тижні вагітності). Однак деякі ознаки двійні ви і самі зможете помітити:

Тест на вагітність покаже дуже яскраву другу смужку. Уже в перші дні затримки рівень гормону ХГЧ буде настільки високий, що гарантовано покаже вам чітку другу смужку.
Яскраво виражений токсикоз. Якщо з одним малюком токсикозу можна уникнути, то з двома малюками він практично неминучий, причому з перших тижнів вагітності.
Підвищений апетит. І тут все зрозуміло: їсти ж доводиться не за двох, а відразу за трьох, а то й чотирьох.
Різкі перепади настрою. Через зміни гормонального фону настрій може змінюватися кілька разів за день. Так що не дивуйтеся, якщо спочатку вам захочеться плакати, а через 10 хвилин – танцювати від счастя.
Втома і швидка стомлюваність. Сонливість властива всім жінкам на ранніх термінах вагітності. Але майбутні матусі відразу декількох малюків відчувають її набагато гостріше. У всьому тілі відчувається тяжкість, а єдине їхнє бажання – лягти спати.
Почервоніння на шкірі. Через різкі гормональні перепади на обличчі можуть з’явитися прищики, які давно вас вже не турбували.
Аналіз крові на АФП показує дуже високі результати.

Що потрібно знати майбутній мамі кількох малюків:

Виношувати відразу кілька крихіток набагато складніше для організму, тому варто бути гранично обережною і уважною. Чи не пропускайте планові відвідування лікарів, вчасно здавайте всі аналізи і прислухайтеся до свого організму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...