Ожиріння: причини і лікування

Ожиріння причини і лікуванняЩе наприкінці ХХ століття досить вгодована дитина була майже рідкістю. Тепер же від ожиріння страждає більше сорока п’яти мільйонів дітей у всьому світі. А зайва вага, несе безліч проблем, сама незначна з яких те, що з віком повнота ще більше збільшиться.
Отже, що ж розуміють лікарі під словами «дитяче ожиріння»? Насамперед – існує 3 ступеня ожиріння: перша – вага більше норми на 10%, друга – на 15% і третя – на 20%. Звичайно ж, перша ступінь ще не вважається хворобою, але такі діти вже входять до групи ризику.

Але чому ж саме зараз, в останні двадцять років, особливо гостро постала проблема дитячого ожиріння? По-перше, неправильне харчування. Звичайно, починається все ще в утробі матері – ось чому гінекологи так стежать за тим, щоб майбутня мама правильно харчувалася, щоб не перебирала вагу. Однак що чекає на дітей, коли вони трохи підростають? Величезний вибір солодощів, газованих напоїв, фаст фуд-, сухі сніданки. І багато батьків часто практично не контролюють їх поїдання.

Другою причиною, не менш важливою, є недостатня фізична активність. Що воліє сучасна дітвора ігор у футбол, хованки та іншим рухливим іграм на вулиці? Перегляд телевізора і комп’ютерні ігри.

Звичайно ж, серед причин дитячого ожиріння є також генетична схильність, прийом певних ліків. Але, так чи інакше, вам навряд чи хотілося б, щоб з вашого малюка виріс закомплексований товстун з низькою самооцінкою і безліччю хвороб (серед яких серцево судинні захворювання, ендокринологічні розлади, неврологічні проблеми і безліч інших). А тому краще зараз взятися за лікування одного – ожиріння, – щоб потім не лікувати безліч захворювань, в тому числі і психологічних.

В першу чергу почніть уважно контролювати харчування вашої дитини – краще виключити з нього солодощі, бутерброди, їжу швидкого приготування. Зате в його раціоні повинні переважати каші, морепродукти, овочі – продукти, багаті мінералами і вітамінами. Якщо вам складно зробити це самим – можна звернутися до дієтолога, який розрахує порції і меню.

Візьміться також за фізичне виховання вашої дитини: прогулянки на вулиці, ранкова гімнастика, інше фізичне навантаження (їзда на велосипеді, плавання, біг, спортивні ігри) спільно з дієтою підуть тільки на користь. І, звичайно ж, обмежте час, який чадо проводить біля телевізора і комп’ютера.

Пам’ятайте: чим раніше ви візьметеся за лікування, тим швидше ваша дитина позбавиться від безлічі проблем, які очікують її при такому захворюванні надалі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...