Овуляція у жінки: що це, коли відбувається?

Овуляція у жінки: що це, коли відбувається?
Найбільш вдалий період для зародження ембріона – овуляція, ось чому при бажанні завагітніти, жінці необхідно точно знати, коли відбувається овуляція.

Що таке овуляція у жінок?
Овуляція – це явище, при якому яйцеклітина виходить з фолікула. Цей процес триває приблизно 15-20 хвилин. Далі яйцеклітина викидається з яєчника і підхоплюється фаллопійвою трубою. Після чого яйцеклітина поступово рухається по матковій трубі, якщо на шляху вона зустріне сперматозоїд, то відбудеться запліднення, і запуститься процес формування ембріона. Яйцеклітина зберігає здатність бути заплідненою протягом приблизно однієї доби. Якщо запліднення не відбулося, яйцеклітина гине, і через 14 днів приходять чергові місячні.

Овуляція: як визначити, коли відбувається?
Ще під час внутрішньоутробного розвитку в яєчнику майбутньої дівчинки закладаються безліч статевих клітин – гамет, які залишаються незрілими, і проходять дозрівання лише по закінченню пубертатного періоду – періоду статевого дозрівання.

При регулярній діяльності жіночої репродуктивної системи, кожен місяць овуляція трапляється в однаковий час: в середині менструального циклу.

У житті кожної здорової жінки існують менструальні цикли, в яких яєчнику овуліруют. Це явище зустрічається всього пару раз на рік і є варіантом норми. З віком таких циклів виникає більше. До моменту настання клімаксу овуляція відбувається все рідше. Менопауза – повне згасання репродуктивної функції жінки, яєчники зовсім не працюють, і овуляції припиняються.

В який період відбувається овуляція?
Залежно від фізіологічних і анатомічних особливостей організму жінки, менструальний цикл може тривати 28 – 32 дня. Овуляція трапляється на 14 – 16 день, в середину циклу, за умови того, що місячні щоразу приходять без затримки. Іноді овуляція може статися раніше покладеного терміну, приблизно на 12 день, це-рання овуляція. Також, може виникати і пізня овуляція, яка відбувається пізніше 18 дня циклу.

Життя яйцеклітини короткочасна – всього добу. За цей час вона повинна запліднитися сперматозоїдом для подальшого розвитку вагітності.

Як визначити, чи відбувається овуляція?
Для визначення овуляції в арсеналі жінки є кілька нескладних, але інформативних способів.

Календарний метод. Найлегший, при якому за допомогою звичайного календаря жінка може визначити середину циклу. Для цього з початку місячних потрібно відрахувати 14 днів при 28-денного менструального циклу.

Базальна температура (БТ). Базальну температуру жінка визначає за допомогою простого термометра, відразу ж після завершення сну: день у день протягом 3-х місяців. Дані записуються в щоденник вимірювань, на підставі якого вибудовується графік базальної температури. За 2 дні до овуляції показники БТ піднімаються з 36,6-36,9 до 37,0-37,3 і тримаються на підвищеному рівні майже до початку місячних. Після цього відбувається зниження базальної температури до нормальних значень.

Тест смужки

Також, для відстеження овуляції жінки все частіше використовують тест-смужки, які встановлюють зміст лютеїнізуючого гормону – гормон гіпофіза, що діє на фолікул і викликає овуляцію, в сечі.

Ультразвукове дослідження малого таза. Максимально точну інформацію про відбувається овуляції жінки допоможе отримати ультразвукове дослідження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...