Отруєння при годуванні груддю: що робити?

Отруєння при годуванні груддю що робити В даний час на прилавках магазину представлений великий і найрізноманітніший асортимент різних продуктів: і консервованих, і кисломолочних, і м’ясних, рибних. Потрібно ретельно вивчати етикетки на товар – його термін придатності, умови зберігання, а також звертати особливу увагу на зовнішній вигляд. Якщо нехтувати цими правилами, то наслідки можуть бути трагічними – від легкого нетравлення шлунку до важкого харчового отруєння. Тим більше ви повинні бути уважні у виборі продукції вагітним та матерям. Отруєння при годуванні груддю моментально відбивається на стані здоров’я дитини.

Що таке харчове отруєння?

Харчова інтоксикація являє собою гостре або хронічне (рідко) захворювання, яке виникає в результаті вживання отруйних і токсичних речовин, що містяться в продуктах. Це можуть бути такі продукти, як м’ясо, гриби, кисломолочні продукти, консерви, риба та ін. Іншими словами отруєння настає при вживанні неякісних продуктів харчування, з простроченим терміном придатності.

Низьку якість деяких продуктів можна визначити за зовнішнім виглядом, тим більше, якщо були виявлені порушення при транспортуванні товару, його зберігання, приготування. Але є такі продукти, які за зовнішнім виглядом бездоганні, але в них містяться різні хвороботворні мікроби та отруйні речовини, які неможливо розпізнати неозброєним оком. Це можуть бути Ентеротоксігенні стафілококи, паличка ботулізму, сальмонела. Ці мікроби небезпечні, тому що вони безперешкодно проникають через грудне молоко в організм малюка.

Ознаки харчової інтоксикації при грудному вигодовуванні

Через дві – шість годин після вживання отруйного або токсичного продукту, починають проявлятися ознаки отруєння, які залежно від наявності хвороботворних мікробів, можуть проявлятися як у легкій формі (гастроентерит – запальний процес в кишечнику і шлунку), так і у важкій.

Типовими ознаками отруєння є запаморочення, нудота, головний біль, блювота, діарея. Тривалість такого стану залежить і від кількості вжитого продукту, і від імунітету організму людини. Якщо імунітет сильний, то ознаки отруєння пройдуть через добу.

Симптоми важкого отруєння супроводжуються високою температурою, ознобом, судомами, падінням артеріального тиску, уповільненням або почастішанням пульсу. У такому випадку слід викликати лікаря або швидку допомогу.

Заходи усунення отруєння годувальниці

При будь-якій формі отруєння необхідно в першу чергу промити шлунок. Для цього, приблизно в одному літрі кип’яченої води, обов’язково теплою, потрібно розвести малу кількість марганцю. Випити воду і викликати блювоту.

Необхідно також прочистити кишечник за допомогою клізми. Це потрібно зробити обов’язково, так як частина мікробів з шлунку швидко проникає в тонкий кишечник.

Щоб не сталося зневоднення організму, необхідно його попередити рясним питтям. Підійде просто кип’ячена вода, міцний чай, трав’яні відвари ромашки, календули, м’яти.

Зупиняти діарею за допомогою лікарських препаратів не можна при грудному вигодовуванні. Потрібно скористатися народними методами (наприклад, рисовий відвар, активоване вугілля, чорний горошок перцю).

Якщо отруєння має легку форму, то лактацію припиняти не потрібно. У материнському молоці містяться особливі антитіла, що захищають організм дитини від мікробів. Якщо ж форма отруєння важка, то годування найкраще припинити, оскільки є великий ризик отруєння малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...