Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Отит у дитини: симптоми, лікування отиту

Отит у дітейПричини отиту у дитини:

Запалення середнього вуха у дитини (отит) може розвинутися як після переохолодження, так і в результаті перегріву, через неправильне годування або ослабленого імунітету. Навіть банальна застуда призводить до отиту, якщо в середнє вухо проникнуть мікроби, що викликали нежить або запалення горла.

Зараження відбувається через Євстахієву трубу, яка з’єднує вухо з носоглоткою. Цьому сприяють особливості будови середнього вуха у грудних дітей.

Симптоми отиту у дітей:

Отит у маленьких дітей зазвичай починається раптово: дитина засинає здоровою і прокидається серед ночі від сильного болю. Малюк плаче, його нудить, а температура може піднятися до 40С. Малюк постійно смикає хворе вушко рукою, але нікому іншому не дає до нього доторкнутися.

Крім того, йому важко дихати, у нього болить голова і починається пронос. Іноді з хворої сторони може опуститися куточок рота.

Лікування отиту у дитини:

Негайно зверніться до лікаря. За допомогою спеціальних інструментів він огляне барабанну перетинку і визначить, чи дійсно у дитини отит. Давайте малюкові парацетамол, щоб збити температуру і зменшити біль. Зробіть на вухо теплий компрес. Можливо, доктор пропише спеціальні краплі, що містять знеболюючі компоненти.

Якщо на четвертий день біль не проходить, знову викликайте лікаря. Не виключено, що у малюка гострий отит і потрібні антибіотики. Якщо тримається висока температура, а у вусі з’явився гній, лікар може запропонувати невелику операцію – парацентез. Вона необхідна, щоб видалити гній, що накопичився за барабанною перетинкою. Після цього дитина піде на поправку.

Exit mobile version