Особливості виховання дитини-меланхоліка

Особливості виховання дитини-меланхолікаВаша дитина задумлива і замкнута? Малюк занурений у світ власних почуттів і переживань? Його легко зворушити і викликати жалість? Цілком можливо, що ваш син або дочка володіють меланхолійним темпераментом.

Як бути в даному випадку?

У першу чергу – не засмучуватися. Ваша дитина не схожа на інших, але в цьому її цінність і унікальність. Люди з таким темпераментом, за оцінками психологів, складають від 10 до 15% всього людства. Але це не просто люди зі слабким характером. Це люди унікальні, які вміють тонко відчувати і переживати всі явища оточуючого їх світу.

Особливості меланхолійного темпераменту
Ще Гіппократ називав меланхоліків людьми, зануреним у світ власних почуттів. Російський учений-фізіолог І. П. Павлов визначив цей тип темпераменту як слабкий, неврівноважений тип.

Будьте уважні до переживань своєї дитини-меланхоліка
Слід пам’ятати, що ваш малюк неповторний і більшою мірою, ніж інші діти, відчуває все, що відбувається навколо нього. Йому дуже важливо, як ви спілкуєтеся з ним, важливо, щоб взаємини між його батьками були теплими і привітними. Тому і вам слід спостерігати за тим, як живеться вашій дитині вдома і в школі, а також пам’ятати про те, що такі діти зазвичай замкнуті, вони не завжди розповідають про те, що відбувається в їх душі.

Вивчайте свою дитину долати труднощі і не боятися життєвих негараздів
Батьки дітей, які володіють меланхолійним темпераментом, повинні пам’ятати про те, що їхні діти внаслідок особливостей роботи їх нервової системи дуже болісно сприймають труднощі життя і часто не вміють їх долати. Тому серед підліткових самогубців перше місце займають діти саме з цим типом темпераменту.

Тому потрібно з дитинства виховувати в своїй дитини здатність до прийняття життєвих труднощів, вчити її не боятися негараздів і справлятися з депресивними станами.

Віддайте свою дитину в школу мистецтв
Як правило, діти, які володіють меланхолійним темпераментом, здатні в галузі мистецтва. Для того щоб підняти значимість дитини в очах оточуючих, а також знайти його емоціям своєрідний вихід, корисно давати йому можливість навчатися в школах мистецтв з різних напрямків: хореографічному, музичному, художньому.

Дійсно, серед людей мистецтва зустрічається багато представників такого типу темпераменту: меланхоліком був чудовий російський художник І. Левітан, відомо, що він плакав, коли малював свої пейзажі; до меланхолійного типу темпераменту належав великий письменник М. Гоголь.

Труднощі в школі
Діти, які володіють меланхолійним темпераментом, часто відчувають труднощі в спілкуванні з однолітками. Також вони швидко втомлюються, тому тривалі і напружені заняття їм в тягар.

У разі шкільних невдач не лайте свою дитину, подаруйте йому свою увагу і любов – адже для дітей такого складу це найкращий подарунок. І пам’ятайте про те, що ваша дитина неповторна. Любіть її такою!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...