Особливості виховання дитини-холерика

Особливості виховання дитини-холерикаВаш малюк імпульсивний і неврівноважений, він хапає інформацію на льоту і весь час кудись поспішає. Він неуважний і запальний, працює ривками і не може зосередитися на дрібницях? Найімовірніше, він має холеричний тип темпераменту. Така його природа, що виділяє його зі світу людей, тому вам як досвідченому і зрілому батьку необхідно пристосуватися до темпераменту свого малюка.

Що таке холеричний темперамент?

Сьогодні інформація про темпераменти відома багатьом. Люди прагнуть зрозуміти, до якого типу темпераменту належать вони та їхні близькі. Проте в цьому питанні багато недоговореного.

Ще древні філософи замислювалися над проблемою відмінностей у психічній поведінці людини. Гіппократ виділив чотири типи темпераменту і придумав їм найменування. У XIX сторіччі питаннями темпераменту різних людей зайнялися психологи і фізіологи. Російський учений І. П. Павлов дав своє визначення темпераменту, виходячи з роботи нервової системи людини. Холеричний темперамент він називав сильним неврівноваженим типом.

Будьте спокійні і врівноважені.
Це перша порада, яку може дати психолог-педагог батькам, які виховують дитину-холерика. У спілкуванні з таким малюком потрібно дотримуватися максимум спокою і терпіння. Адже ваш малюк сам неврівноважений, він вибухає з найменшого приводу, а якщо ви будете себе вести з ним так само, то нічого путнього з такого спілкування вийде. Будуть крики і взаємне нерозуміння, а з віком можливо і відчуження.

Тому не варто розігрувати сцену з італійської родини з їхніми імпульсивністю та емоціями, а краще спокійно пояснювати дитині те, що ви від неї вимагаєте.
Постарайтеся не реагувати на емоційні істерики дитини і перепади настрою.

Діти, які мають холеричний темперамент, як правило, схильні до частих перепадів настрою, вони можуть сміятися, а через кілька хвилин розплакатися до істерики. Постарайтеся виробити у себе вміння витримувати такі перепади настрою вашого чада.

Якщо дитина мала, і її істерика стає все інтенсивніше, краще перестати її вмовляти заспокоїтися, а переключити увагу на якийсь інший цікавий об’єкт. Якщо дитина перебуває в такому віці, коли уже здатна самостійно контролювати свою поведінку, постарайтеся умити крижаною водою, щоб привести її до тями, або припинити діалог з ним.

Проблеми в навчанні
У дитини-холерика бувають в школі труднощі у навчанні, пов’язані з особливостями її темпераменту. Часто такі діти здатні, вони запам’ятовують матеріал нальоту, але не можуть зосередитися на навчальному предметі, вони розпорошені, тому й викликають нарікання з боку вчителя.

Вам як батькові не варто сильно лаяти свою дитину за промахи у навчанні. Якщо це можливо, займайтеся самі з ним додатково або знайдіть йому хорошого репетитора.

Любіть свою дитину такою, якою вона є. Давно помічено, що серед геніїв було дуже багато представників саме холеричного типу темпераменту. І це не дивно, адже такі люди завжди неординарні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...