Особливості протікання вагітності в результаті екз

Особливості протікання вагітності в результаті екзЕкстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), існує вже понад півстоліття, даючи жінкам, які не можуть завагітніти природнім шляхом, шанс народити довгоочікувану дитину.

Зачаття в результаті процедури ЕКЗ є початком важкого шляху, оскільки, на жаль, виносити дитину вдається далеко не завжди. Успіх виношування залежить від безлічі факторів, в першу чергу, від віку та стану здоров’я вагітної. Процедура робиться на тлі певних гінекологічних захворювань, що часто ускладнює перебіг вагітності. Перший триместр небезпечний найбільшим ризиком переривання вагітності. Часто, через генетичні збої у розвитку ембріона, переривання відбувається на терміні 4-6 тижнів. У більш пізні терміни причиною переривання може служити імунний конфлікт матері і плоду.

Середня ймовірність настання вагітності після першої ж спроби ЕКЗ складає 20-25%, порівняно з шансами при природному зачатті. Однак жінки з порушеним гормональним фоном і відсутніми яєчниками, піддаються великому ризику.

Жінці, що завагітніла в результаті процедури ЕКЗ, рекомендується щотижня починаючи з третього проводити УЗД, для спостереження за динамікою розвитку плода, стану яєчників і матки. При появі будь-яких симптомів, що викликають побоювання, необхідно відразу ж звертатися до лікаря.

Гормональні зрушення, що виникають в організмі після процедури ЕКЗ також впливають на перебіг вагітності, тому необхідно регулярно відстежувати наявність у крові прогестерону і естрадіолу – гормонів, що відповідають за збереження вагітності і, в разі їх нестачі, приймати препарати – їх синтетичні аналоги.

Для запобігання імунного конфлікту на пізніх термінах може виникнути необхідність у таких препаратах, як Дексаметазон або Кортизол, фолієвої кислоти, вітамінів – антигіпоксантів: С, Е, b-каротину.

Багатоплідна вагітність в результаті ЕКЗ збільшує ризик невиношування, стаючи причиною більшості викиднів на ранніх термінах. Щоб уникнути цього, можливе проведення редукції плода або плодів, яка також може виникнути мимовільно на ранньому терміні.

У другому триместрі необхідне постійне спостереження за станом шийки матки за допомогою трансвагінального УЗД, оскільки в 22-24 тижні зростає ризик істміко-цернікальної недостатності (ІЦН), при якій шийка коротшає і розм’якшується, провокуючи тим самим передчасні пологи. У критичній ситуації може знадобитися накладення спеціального шва.

У другій половині вагітності велика ймовірність виникнення гестозу та прееклампсії, тому дуже важливо контролювати кількість білка в сечі і регулярно вимірювати артеріальний тиск, а також виключити з раціону продукти, здатні викликати затримку рідини в організмі, що приводить до набряків.

ЕКЗ не є показанням до кесаревого розтину, тому, за відсутності вагомих причин, можливі природні пологи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...