Особливості пологів з поганим зором

Особливості пологів з поганим зоромПід час вагітності кожну майбутню маму обов’язково направляють на огляд до офтальмолога. Це робиться зовсім не для того, щоб зайвий раз навантажити лікаря роботою. Справа в тому, що процес виношування немовляти і особливо пологів може вкрай негативно позначитися на зорі жінки.

Зазвичай перевірку призначають на терміні близько 10 – 14 тижнів. Зір тестується традиційним способом, з використанням медичного стенду. А також досліджується стан очного дна після розширення зіниці. Якщо офтальмолог помітить відхилення від норми: грубі порушення сітчатки або розрив, майбутній мамі може бути призначена лазерна коагуляція. У разі ж якщо патологій не виявлено, вагітну направляють на ще один контрольний замір, приблизно за місяць до передбачуваної дати пологів.

Майбутня мама, яка страждає порушенням зору, повинна відвідувати лікаря не рідше ніж раз на місяць. В кінці терміну офтальмолог робить висновок про можливість самостійних пологів.

Проблеми із зором під час вагітності

Досить часто виношування дитини пов’язане з появою досить неприємних симптомів, таких як, миготіння мушок в очах, світлові плями, звуження поля зору, зміна обрисів предметів. Якщо ви помічаєте у себе подібні прояви, обов’язково зверніться до офтальмолога. Він призначить лікування, яке допоможе уникнути розвитку вкрай неприємних захворювань.

Ускладнення під час родового процесу

Нерідко на останньому огляді офтальмолог рекомендують майбутнім мамам операцію кесаревого розтину. Це необхідно в тих випадках, коли велика ймовірність відшарування сітківки під час потуг або внутрішньоочного крововиливу. Дані проблеми можуть призвести до часткової або навіть повної втрати зору у жінки.

Довгий час в нашій країні існувала стійка думка, що при короткозорості до 6 діоптрій можливі безпечні самостійні пологи. У більш важких випадках краще вдатися до кесаревого розтину. Сьогодні медики намагаються піти від цього шаблону. Виняток становлять лише ситуації, коли майбутній мамі була проведена операція з відновлення сітківки під час виношування дитинчати або раніше, але на єдиному зрячому оці. Крім того, враховується анамнез попередніх пологів. Якщо раніше потуги не вплинули на зір мами, то, швидше за все, у другу вагітність вона зможе обійтися без кесаревого розтину.

З усього вищесказаного можна зробити висновок: в наші дні медики використовують всі можливості, щоб жінка з міопією народжувала природним шляхом. Тим не менш, в кожному конкретному випадку остаточне рішення повинен приймати лікар.

Лінзи чи окуляри?

Чому віддати перевагу жінці, яка збирається в пологовий будинок? Само собою, для мами дуже важливо побачити свого малюка в перші моменти після пологів. Тому, при проблемах із зором, брати в пологовий будинок звичні офтальмологічні аксесуари необхідно. У питанні вибору медики одностайні: перевагу потрібно віддавати тому, до чого мама давно звикла. Іншими словами, якщо більшу частину часу ви носите окуляри, то беріть їх. І навпаки. Ніяких особливих обмежень тут не існує.

Майбутнім мамам, які віддають перевагу лінзам, бажано отримати додаткову консультацію у фахівця з контактної корекції. В цілому, зручніше одноразовий варіант лінз. За ними простіше доглядати, немає сенсу брати з собою контейнер і розчин. Також рекомендують сіліконгідрогелеві лінзи. Вони володіють максимальним відсотком кисневої проникності. Тобто, ви можете забути про них на термін до 12 годин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...