Особливості пологів при тазовому передлежанні немовляти

Особливості пологів при тазовому передлежанні немовляти

В більшості випадків перед пологами дитинка розташовується в маминому животику головою до виходу. На останніх тижнях гінеколог промацує пальцями область нижньої частини матки і видихає з полегшенням, коли явно відчуває кулясту опуклість під долонею. Але, приблизно, четверо зі ста немовлят категорично не бажають займати правильне положення. Вони розташовуються ніжками або бочком до виходу з матки. У цьому випадку медики пригнічено констатують ножне або тазове передлежання. Це не найнебезпечніша патологія, але вона може бути показанням до проведення кесаревого розтину.

На інтернет форумах новоспечені мами люблять розповідати, як з’явився на світ їхній малюк, у тому числі і при тазовому передлежанні. Описи самого процесу і його наслідків завжди виявляються різними. Хтось цілком благополучно народжував природним шляхом, комусь довелося пережити операцію. Одні забули про проблему через кілька днів після виписки, інші ще довгі місяці відчували на собі ускладнення від неправильного положення плода.

Завчасно спрогнозувати результат перебігу пологів не візьметься жоден лікар, бо надто багато чинників впливають на розвиток процесу. Тому головне завдання жінки, яка чекає дитинку з тазовим передлежанням – знайти по справжньому гарного доктора, здатного адекватно оцінювати стан мами і плоду під час появи його на світ.

У яких випадках призначається операція

Саме по собі тазове передлежання малюка ще не є абсолютним показанням до кесаревого розтину. Лікар настійно рекомендує оперативне втручання лише в поєднанні даного чинника з іншими ускладненнями вагітності. Також слід знати, що призначення робиться після повного обстеження, з урахуванням можливих ризиків для мами і плоду.

Категорично робиться кесарів розтин в наступних ситуаціях.

  1. Малюк, що розташувався неправильно, чоловічої статі.
  2. Дитинка вирішила з’явитися на світ занадто рано і його вага гранично мала. У такій ситуації великі ризики для здоров’я немовляти, яке може не впоратися зі складною стресовою ситуацією для свого організму під час пологів. Крім того, при маленькій масі (менше 2,5 кг) ягодички дитини не зуміють надати достатнього тиску на шийку матки для її розкриття. Таким чином, процес може бути занадто затяжним з непередбачуваним закінченням.
  3. Малюк занадто великий.
  4. У мами вузький таз.
  5. Високий ризик надмірного розгинання голівки плоду в пологах.
  6. Ускладнення під час перебігу вагітності.
  7. Мамі більше 35 років або більше 30-ти, якщо вона очікує первістка.

Випадки, коли доктора можуть зважитися на пологи природним шляхом

Гінекологи далеко не завжди категоричні у виборі оперативного втручання при передлежанні немовляти. Більш того, нерідкі випадки, коли сама майбутня мама, начитавшись не цілком адекватної літератури, просить зробити кесарів розтин, а медики наполягають на природних пологах. У даному випадку слід покластися на думку лікаря, а по можливості проконсультуватися ще з кількома фахівцями.

Не варто забувати, що оперативне втручання також загрожує негативними наслідками. Приміром, шов на матці може бути зоною ризику під час другої і наступних вагітностей.

Природні пологи можливі при класичному сідничному і сіднично-ножному передлежанні, коли не спостерігається обвиття пуповиною, а розміри крихти відповідають нормі. Природно, враховується загальний стан здоров’я жінки і плоду.

Підготовка до пологів

Діагностування передлежання – це, в будь-якому разі, ще не вирок. Досить часто дітки приймають правильну позу перед самими пологами. Крім того, з 32-го тижня лікарі також будуть вживати до цього певні зусилля.

Якщо ж дитинка так і не зважилась на поворот, то за один-два тижні до дати передбачуваних пологів майбутню маму відправлять у стаціонар, де медики зроблять все необхідне для успішної появи малюка на світ.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...