Особливості планування другої дитини

Особливості планування другої дитиниПланування другої дитини батьки, зазвичай, починають після того, як перший малюк підріс і став досить самостійним. Потрібно врахувати деякі фактори для того, щоб друга вагітність пройшла успішно і закінчилася благополучними пологами.

Визначити готовність жіночого організму до других пологів, допоможе лікар. Він проведе повний комплекс обстеження стану здоров’я жінки, дізнається, наскільки майбутня мама відпочила від попередньої вагітності і яка ймовірність настання зачаття найближчим часом. Народження другої дитини протікає трохи інакше і для цього є ряд причин.

Фактори, що впливають при виношуванні другої дитини

  1. Психологічні. Жінка вже готова до народження другої дитини, вона знає всі особливості виношування немовляти і процесу пологів. Її не лякає невідомість і вона налаштована на весь процес появи малюка на світ.
  2. Фізіологічні. Організм жінки, якщо пройшов оптимальний час для нової вагітності, готовий до нових родів: матка стає більш еластичною, шийка розкривається швидше і термін пологової діяльності скорочується.

Тим не менш, друга вагітність може протікати не набагато легше, ніж перша. Організм жінки в період виношування малюка відчуває подвійне навантаження, а після пологів настає період годування дитини грудьми, який так само забирає велику кількість сил.

Кращий час для планування другої дитини

Підготовку до нової вагітності, краще всього починати через три-чотири роки після перших пологів. Природно, необхідно виключити всі шкідливі звички, як мамі, так і татові, адже у ваших планах народити здорового малюка! Жінці слід налагодити режим харчування, в раціон повинні входити всі необхідні речовини, вітаміни і мінерали. Організм повинен отримувати повноцінну їжу!

Ще однією особливістю появи в сім’ї малюка, для батьків є планування статті другої дитини. Якщо в сім’ї є син, то батьки мріють про появу чарівною доньки, так само, як і навпаки. Статистика свідчить про те, що ймовірність появи дитини такої ж статі найбільш висока в перший рік – півтора після перших пологів. Коли ж після народження первістка проходить більше двох років, найчастіше, в сім’ї народжується дитина протилежної статі.

Не менш обережно варто поставитися до планування вагітності після операції кесаревого розтину. Необхідно, щоб рубець на матці сформувався повністю, тому що висока ймовірність розриву стінки матки під час другої вагітності, якщо пройшло недостатньо часу після перших пологів.

І ще! Не забувайте про свого первістка:

Всі діти дуже чутливі до появи в будинку нового члена сім’ї;

У віці трьох-чотирьох років починає виявлятися дитячий егоїзм. Дитина вимагає до себе підвищеної уваги і не хоче, щоб батьки любили когось ще, окрім нього;

Підготовку до народження брата або сестрички краще почати на ранніх термінах вагітності. Малюкові потрібно дати знати, що скоро він у родині стане старшим, йому належить дбати про молодшого і батьки дуже розраховують на його допомогу. Оцінивши свою важливу роль старшого брата чи сестри, малюк починає більш дбайливо ставитися до вагітної мами, допомагати їй і стає більш самостійним.

Планування другої дитини – це новий етап у житті кожної родини, мама, тато і малюк з нетерпінням чекають появу нового і дуже важливого для всіх члена сім’ї.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...