• Без категорії

Особливості багатоплідної вагітності

Особливості багатоплідної вагітностіБагатоплідна вагітність разюче відрізняється від одноплідної, хоча процеси в організмі відбуваються ті ж самі. На організм жінки лягає подвійне навантаження, адже збільшення матки відбувається швидше, а значить і навколоплідних вод стає більше. Через це, тиск на органи жінки більший, адже діафрагма починає сильніше зміщуватися, чим викликає ускладнення в діяльності серця і дихання. Через ці зміни з’являється задишка і організм швидше втомлюється. Багатоплідна вагітність часто викликає набряки ніг, варикозне розширення вен, тому що рівень рідини в організмі підвищений. Також при вагітності двома, трьома або навіть чотирма дітьми в жіночому організмі з’являються збої в роботі шлунково-кишкового тракту і сечовивідних шляхів. В силу цих змін відвідування туалету може бути дуже частим явищем.

Частіше, ніж при одноплідній вагітності, виникають складнощі в протіканні. Жінка повинна частіше відвідувати лікаря і слідувати білковій дієті, уникати надмірного споживання солі. Найбільшим ускладненням в багатоплідній вагітності буває її раннє переривання. Через велике розтягування матки і порушення в кровообігу жінки, пологи можуть наступити раніше визначеного терміну. Ускладненням при такій вагітності є і токсикоз, який може протікати більш відчутно.

Найчастіше розміри плодів дещо відрізняються, діти народжуються меншими, ніж при одноплідній вагітності, це обумовлено тим, що в організмі матері зменшується матково-плацентарний комплекс. Проте, діти, народжені в термін, нічим не відрізняються від інших і розвиваються нормально.

У другому триместрі досить відвідувати лікаря один раз в два тижні, на третьому ж триместрі – щотижня. Часто лікарі виписують ліки, які знімають спазми м’язів, щоб виношувати дітей було легше.

Існує ряд симптомів багатоплідної вагітності, при яких жінці неодмінно слід звернутися до лікаря:

  • підвищений тиск, при якому темніє в очах і посилюються головні болі;
  • виділення з піхви з кров’ю;
  • болі в попереку і животі, які не припиняються більш, ніж через 10 хвилин.

При багатоплідній вагітності дуже важливе правильне харчування, насичене вітамінами, цинком і залізом, слід дотримуватися калорійної дієти і не нехтувати походами до лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...