Основні принципи загартовування дитини

Основні принципи загартовування дитиниЗ метою підвищення стійкості дітей до перепадів температур повітря і запобігання частих захворювань на тлі впливу навколишнього середовища, дорослі проводять загартовування малюків. Це засіб доступний всім, він простий у здійсненні і не передбачає жодних фінансових витрат. При цьому варто лише враховувати основні принципи загартовування дітей.

По-перше, слід обов’язково враховувати вік дитини та її індивідуальні особливості. Якщо ваш малюк часто мерзне, любить тепло, не допускайте його переохолодження під час загартовування. Не можна продовжувати процедуру (наприклад, обливанням прохолодною водою), якщо дитина покрилась мурашками і трясеться від холоду. Загартовування повинне подобатися йому, викликати задоволений вираз на обличчі і інтерес до подій. В іншому випадку, є ризик розвитку психічних недуг.

По-друге, при загартовуванні треба обов’язково дотримуватися принципу систематичності. Нерегулярні процедури, що проводяться час від часу і носять випадковий характер залежно від вашого настрою або настрою дитини (вередує, супиться), не дадуть жодного ефекту. Під систематичністю маються на увазі не тільки самі заходи, а й спосіб життя. Якщо загартовування проводиться, але в той же час ви мало гуляєте з дитиною, кутаєте її, то користі від ваших старань буде небагато. Все має виконуватися в комплексі.

По-третє, не можна забувати про поступовість гартування. Не годиться відразу піддавати дитину великим навантаженням (тим більше, якщо до цього загартовування не проводилося), так як дитячому організму ще не властива висока опірність. Для непідготовленого організму досить малих навантажень, які з кожним днем ​​треба збільшувати, це стосується обливань прохолодною водою, гуляння на свіжому повітрі в холодну пору року або плавання в басейні. Поступовість, і ще раз поступовість – ось запорука хороших результатів.

По-четверте, велику роль відіграє принцип зацікавленості дітей. Якщо дитина ще мала, спостерігайте за її настроєм і самопочуттям під час гартування – зазвичай у малюків все написано на обличчі, до того ж вони досить воркують або агукають в ці моменти. Дитину постарше вже можна питати, як вона себе почуває, чи подобається їй обливання, плавання, ходіння босоніж по землі, а то й по снігу. Дитина незадоволена, відчуває страх – негайно припиніть захід або зробіть його більш комфортним. Розумно організовувати загартовування дітей у формі гри, так вони легше сприймуть процедури, вони будуть цікаві.

По-п’яте, ви повинні загартовуватися разом з дитиною. Якщо ви ллєте на неї холодною водою, а самі одягнені в цей час у валянки і теплу шубу, її реакція навряд чи буде адекватною. Дорослі повинні показувати приклад: облитися або пройтися по росі (по снігу) першими, показати, що плавання в прохолодній воді бадьорить, що прогулянка в негоду не псує настрій і т.д.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...