Основні причини безпліддя

bezpliddyaЩо робити, якщо довгоочікувана вагітність не настає протягом кількох років? Однозначно, слід визначити причини безпліддя і впритул зайнятися лікуванням, поки ще всі процеси в організмі жінки оборотні. Почути від лікаря діагноз, що говорить про безпліддя, можна лише через рік безуспішних спроб зачати дитину. Чим пізніше жінка в цьому випадку почне лікування, тим менше шансів у неї буде завагітніти. Також потрібно врахувати, що існує близько 20% випадків, коли зачаття не відбувається через комбіноване безпліддя, тобто через порушення репродуктивних функцій і у чоловіка, і у жінки одночасно. Лікування гінекологічних захворювань навіть незначних, які на перший погляд здаються такими, що не повинні вплинути на хід вагітності. Жіноче здоров’я має бути в ідеальному стані перед зачаттям.

Причини безпліддя у жінок

Захворювання сечостатевої системи в запущеній формі. Наприклад, таке захворювання, як уреоплазмоз, що передається статевим шляхом, призводить до запалення матки і придатків, підвищує ризик позаматкової вагітності, а також загрожує безпліддям.

Гормональні порушення. В результаті гормонального дисбалансу у жінки може порушуватися менструальна функція, не настає овуляція, стаються викидні на ранніх термінах вагітності.

Дефекти матки та маткових труб (вроджені / набуті). До уроджених дефектів відносять інфантилізм і двурогість матки, полікістоз яєчників. До набутих – спайки в малому тазі, непрохідність маткових труб, поліпоз ендометрію і т.д.

Психологічне безпліддя, або безпліддя неясного генезу. Здорова жінка не може завагітніти через власні страхи і блокування. У таких випадках звертаються за допомогою до психолога.

Займаючись виявленням причини безпліддя, жінка повинна звернутися до гінеколога і пройти ряд обстежень:

• УЗД малого тазу

• Мазки на наявність інфекційних захворювань

• Гормональне дослідження

• Пап-тест

Оцінивши результати обстеження в комплексі, лікуючий лікар зможе виявити проблему, що заважає зачаттю, і призначить відповідне лікування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...