Осіння депресія

Осіння депресіяЯк відомо, у майбутніх і матусь проблем хоч відбавляй. Нерви, турботи і дрібні неприємності, часом, навалюються сніжною грудкою. Або осіннім листопадом …. Під шелест листя, що знаменують повну і беззастережну капітуляцію літа, ще більше хочеться посумувати. Це цілком нормально. Але якщо поганий настрій стає вашим другим Я, необхідно вживати термінових заходів. І перш за все, слід розібратися, звідки взялися ці сумно – сірі емоції.

Причини осінньої депресії

У першу чергу винна та сама погода. Пам’ятаєте, як казав герой улюблених дитячих мультфільмів: Дощі – тумани, тумани – дощі … Ми реагуємо на затхлий ранок негайним бажанням повернутися в ліжко, зарившись з головою в купі подушок і пледів. Тим не менш, доводиться вставати. Життя ніхто не відміняв, вірно? Таким чином, внутрішня боротьба поступово стає звичною, а роздратування, повільно але впевнено, накопичується, не маючи достатнього виходу. А на кого, власне, сердитися?

Друга причина полягає в тому, що ми традиційно звикли відраховувати початок року взимку. Найграндіозніші плани будуються під радісний вихор новорічних сніжинок. Потім ми реалізовуємо свої мрії (ну, або не реалізовує). А восени підводимо підсумки. Оскільки ж людям властиво мріяти і трохи завищувати планку, то саме листопад мимоволі асоціюється з несправдженими планами.

Восени закінчується традиційний період відпусток. Крім того, близько 10 – 15 (а то й більше) років свого життя ми провели за партами в школі чи інституті. Не те, щоб це було погано. Але погодьтеся, канікули все-таки краще.

І, нарешті, до цього списку варто додати цілком закономірні фізіологічні чинники. Ми з вами народжені, щоб жити під сонцем. Тому брак світла і тепла критичний для людини. Про що організм, негайно, «нагадує» своєму господареві.

Як позбутися від осінньої депресії

Ну що ж, з причинами розібралися. Тепер справа за малим – починаємо вживати заходів щодо усунення поганого настрою. Таблетки пити, звичайно, не станемо. Але дещо в повсякденному житті доведеться змінити. І почнемо з найпростішого – з харчування.

Шоколад і банани.

Звучит заманливо, чи не так? Але перераховані продукти не тільки смачні, а ще й чудові антидепресанти. Вони містять триптофан – унікальну амінокислоту, необхідну для поліпшення настрою.

Не забувайте, що шоколад слід вибирати виключно чорний і, як це не дивно звучить, виключно шоколад, а не його соєві замінники. Інакше нічого, крім зайвих кілограмів на талії ви не заробите.

До речі кажучи, будь яка депресія проявляється невгамовною тягою до різних солодощів і фастфуду. Не піддавайтеся на провокації і тримайте себе в руках. Інакше, позбувшись від однієї проблеми, заробите іншу.

Пророщені зерна

Ще одні чудові ліки від хандри. Купуйте цільні зерна (пшеницю, жито, овес, квасоля, горох і т.д.) і залийте холодною водою на добу. Її слід кілька разів змінювати. Потім викладіть на широке блюдо, накрийте марлею і поставте в тепле місце на 6-12 годин. Коли паростки проклюнутся їх можна їсти відразу або проваривши на пару 5-10 хвилин. А щоб було смачніше – додайте до страви мед або сухофрукти.

Крім того, для поліпшення настрою варто побільше гуляти на свіжому повітрі. У першу чергу вдень коли світло. Вдома – обов’язково розсуньте всі штори. Не допускайте того, щоб у приміщенні була напівтемрява.

Найголовніше, пам’ятайте, осіння депресія – явище неприємне, але тимчасове. Живіть повним життям, займайтеся дітьми, улюбленим хобі, і все у вас буде добре!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...