Опущення живота в 1, 2, 3 триместрі вагітності-норма і патологія

Опущення живота в 1, 2, 3 триместрі вагітності-норма і патологіяУ такому цікавому положенні як вагітність є безліч своїх тонкощів в яких нелегко розібратися.

Опущення живота в нормі відбувається в третьому триместрі. Тоді воно викликає деяке полегшення тягаря жінки. Але бувають і випадки коли опущення є патологією. Так коли ж бити тривогу?

Симптоми опущення живота в 1 триместрі вагітності – що робити вагітній, якщо живіт опустився?

У першому триместрі розміри матки ще зовсім мікроскопічні. Дно тільки в рідкісних випадках досягає краю лобкової кістки. І тому виявити опущення живота візуально неможливо. Це може зробити тільки фахівець УЗД.

У першому триместрі опущення живота не несе ніякої загрози здоров’ю матері і життю дитини. Однією з причин таких змін може бути близьке прикріплення плодового яйця до шийки матки. Тоді плід розвивається в найнижчій точці живота і в нижній частині матки формується плацента. Але доктора все одно радять не перенапружуватися майбутній мамі і обмежити фізичне навантаження.

Ознаки опущення живота у 2 триместрі вагітності – що означає «опустився живіт» і що зробити?

У другому триместрі так само можливо опущення живота. Причиною цьому є слабкі зв’язки черевних м’язів, що підтримують матку. Найбільш часто така патологія зустрічається це у повторнородящих жінок. Причому чим більша кількість пологів у жінки було, тим більше вірогідність появи опущення живота у другому триместрі.

Це явище не є небезпечним для здоров’я мами і малюка. Тому вагітні можуть не турбуватися про своє чадо. З ростом плода живіт наповниться та нестачі еластичності зв’язок не буде помітно.

Багато жінок бояться, що опущення живота пов’язане з передлежанням плаценти або низьким положенням плода в матці. Однак це не так. Наукою доведено, що ніякого взаємозв’язку між ними немає.

Якщо вагітна відчуває дискомфорт і болі в попереку, то можна вдатися до допомоги медичного бандажа.

Якщо опустився живіт в 3 триместрі вагітності – ознаки опущення живота перед пологами?

Опущення живота в кінці третього триместру – це вірна ознака того, що наближається час пологів. Воно несе деякі полегшення стану вагітної.

Ознаки опущення живота:

  1. Майбутній матусі стає легше дихати. Адже опустившись, дитина не підпирає легкі і не тисне на діафрагму.
  2. Змінюється хода. Жінка пересувається немов качка, перевалюючись з ноги на ногу. Що обумовлюється тиском в тазу.
  3. З’являються часті сечовипускання, а так само запори. Тому що, опустившись в таз, голівка дитини починає тиснути на пряму кишку і сечовий міхур.
  4. Зате зникають або зменшується печія і тяжкість в шлунку через менший тиск на діафрагму.
  5. Форма живота стає схожою на грушу або, як кажуть, набуває форму яйця, коли раніше більше була схожа на кулю. Таким чином, народне визначення статі дитини за формою живота невірно і науково спростовано.
  6. Багатьох вагітних з опущеними животами можуть почати мучити болі в попереку. Викликані вони тим, що голівка дитини тисне на нерви.
  7. Виявити опущення живота можна, приклавши долоню під грудьми. Якщо вона повністю поміщається, то опущення вже відбулося.

Варто зауважити, що візуально опущення можна і не визначити. Живіт тільки трохи змінює свою форму. А якщо плід великий, то цього зміни взагалі не помітно.

Так само його може не помітити і первородяща жінка через відсутність досвіду або особливості будови тіла. Наприклад, коли мініатюрна жінка виношує двійню або одну дитину великої ваги.

У другій і в наступних вагітностях плід опускається тільки перед самими пологами або взагалі безпосередньо в них. Коли в перших пологах живіт опускається за кілька тижнів до пологів. І це явище служить сигналом для збору всіх речей в пологовий будинок. З цього моменту жінка повинна бути готовою в будь-який час вирушити народжувати, не виходити надовго з дому, рідше залишатися однією і весь час мати під рукою телефон з повною зарядкою і медичну карту.

Але якщо живіт опустився набагато раніше покладеного терміну, то з’являється ризик передчасних пологів. Потрібно обов’язково звернутися до свого гінеколога і, якщо він вважатиме за потрібне, пройти обстеження УЗД. Воно визначить справжню причину опущення живота і підготує до можливих труднощів наступного періоду.

Якщо жінці важко носити живіт, її мучать болі в спині, то слід носити бандаж.

Одночасно з опущенням можуть початися помилкові перейми. Вони носять непостійний характер. Але не багато вагітних можуть відрізнити їх від справжніх сутичок. Нічого страшного в цьому немає. Для власного заспокоєння краще звернутися до лікаря або відразу їхати в лікарню. У деяких вагітних буває по 5-7 помилкових поїздок в пологовий будинок перед початком справжніх пологів.

У будь-якому випадку вагітна повинна дотримуватися певного режиму, правильно харчуватися і не перестаратися з фізичним навантаженням. Тоді всі проблеми цього періоду пройдуть майбутню маму стороною, і вагітність буде одним з найсвітліших періодом життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...