Оптимальна перерва між вагітностями

Оптимальна перерва між вагітностямиДоводиться визнати, що у наш час все більше пар відкладає народження дітей на потім, пояснюючи це бажанням зробити кар’єру або «трохи пожити для себе». В результаті перша дитина з’являється у мами, яка вже переступила 30-річний рубіж. В той же час знайдеться небагато батьків, які вважатимуть за краще почати і закінчити історію сім’ї народженням первістка: швидше за все, незабаром їм захочеться ще одну дитину.

"Так в чому ж проблема?" – запитаєте ви. У тому, що вік, який підходить для народження дітей, обмежений, а між їх появою на світ потрібно зробити перерву.

Спеціалісти вважають, що мінімальна різниця між старшою і молодшою дитиною – 2,5 роки. Звідки узялася ця цифра? Все дуже просто: рік "йде" на годування малюка грудним молоком, дев’ять місяців (і це найменший термін) – на відновлення організму після лактації і дев’ять місяців – на виношування наступної вагітності. Більш того, дослідження останніх років показали, що для повного відновлення організму мами потрібно ще більше часу.

А це значить, що оптимальна різниця між дітьми складає навіть не 2,5, а 3 роки. Якщо жінка перенесла кесарів розтин, лікарі порадять батькам витримати трирічну паузу між пологами і (увага!) наступним зачаттям, а не народженням малюка. Це пояснюється тим, що рубець, що залишився на матці, повинен "окріпнути" і витримати навантаження під час наступної вагітності.

Тепер давайте розберемося, про яке відновлення організму йде мова. В першу чергу в норму повинен повернутися гормональний фон і менструальний цикл, склад крові, рівень мікроелементів, білків, вітамінів, потім потрібно, щоб відновилися органи статевої системи і м’яза тазового дна.

Чому це так важливо? Тому що тільки в тому випадку, якщо організм жінки працюватиме, як раніше, вона зможе прийняти і виносити наступну дитину. До речі, цей факт підтверджують і американські дослідники. Вони довели, що малюки, зачаті з дотриманням як мінімум 3-річного інтервалу, рідше з’являються на світ раніше терміну або з невеликою вагою. Крім того, трирічна перерва йде на користь і майбутнім мамам: під час наступної вагітності вони майже не стикаються з анемією (недокрів’ям), скачками тиску або кровотечами.

Бао Пін Чжу, епідеміолог з департаменту охорони здоров’я штату Міссурі, очолив дослідження, за час якого фахівці вивчили і проаналізували базу даних про пологи 400 тисяч жінок. В результаті було встановлено, що незалежно від віку, расової приналежності і соціального статусу мами малюки, народжені з дотриманням встановленого інтервалу, і міцніше, і здоровіше за тих, хто був зачатий завчасно.

В той же час варто визнати, що дуже довге очікування не йде на користь майбутній мамі і малюку. За даними декількох досліджень, у жінок, які замислюються про дитину тільки через п’ять років після народження первістка, збільшується ризик появи ускладнень під час вагітності. Чому це відбувається, поки незрозуміло, проте навряд ця особливість пов’язана з віком майбутньої мами.

Отож, який висновок можна зробити зі всього сказаного? Краще, якщо потенційній мамі вдасться послухатися пораду лікарів і відпочити між народженням малюків. Проте, якщо з якихось причин батьки не захочуть зробити паузу або вагітність стане сюрпризом, будьте упевнені: у наш час фахівці зможуть допомогти майбутній мамі виносити і народити здорового малюка".

Джерело: mamka

Поділитися в...

Вас може зацікавити...