Огляд у гінеколога: 5 причин сходити до лікаря

огляд у гінекологаНе пам’ятаєш, коли востаннє ходила на гінекологічний огляд, і не знаєш, коли зберешся? Але є одне маленьке “але”. Жіночі хвороби найчастіше протікають безсимптомно і непомітно переходять у хронічні. Тому, прочитавши це страшне слово “хронічні” задумайся над серйозністю походу до лікаря і починай вже дзвонити в жіночу консультацію на запис до гінеколога. Давай ти не будеш так себе запускати і доводити до цього.

Давно не була

Обов’язкова консультація гінеколога повинна проходити не рідше одного разу на рік, а в ідеалі – один раз на півроку. Про що, ти напевно знаєш, але постійно відкладаєш або попросту забуваєш.

Якщо забуваєш – записуй в щоденник або в планнер на телефоні зі звуковим нагадуванням (така програма є зараз в будь-якому андроїді).

Якщо ж причина – боязнь лікаря або відчуття дискомфорту під час процедури, ти повинна знайти свого лікаря. Тоді походи до такого лікаря будуть не тільки продуктивними, але й приємними. Профілактичний огляд у лікаря краще призначати в першій фазі циклу, після місячних, на 8-12 день.

Щось турбує

Само собою, лікаря слід відвідати, якщо тебе щось турбує. Негайно звертайся до лікаря якщо у тебе хворобливі, короткі або тривалі місячні; печіння і свербіж статевих органів; незвичайні виділення або неприємний запах; біль різного характеру внизу живота. Також візит до лікаря необхідний, якщо ти тільки плануєш почати статеве життя, у тебе виникли проблеми із зачаттям або вже є вагітність чи підозри на неї.

Після пологів

Післяпологовий огляд звичайно проводять через 1-1,5 місяця після пологів. Однак, якщо якісь больові симптоми з’явилися раніше, звернися відразу до лікаря. Огляд дозволить переконатися в тому, наскільки стан репродуктивних органів після пологів нормалізувався. Також ти зможеш обговорити з гінекологом будь-які емоційні, фізичні або сексуальні проблеми, з якими зіткнулася після пологів, а також поговорити про контрацепцію і плани на майбутнє, якщо плануєш народжувати ще раз.

Здати аналізи

Запам’ятай, що навіть при відсутності скарг лікар повинен взяти матеріал на дослідження флори, що дозволить виявити наявність запального процесу. Якщо ж у тебе з’являться якісь скарги (наприклад, біль, що з’явився під час огляду), він проведе додаткове дослідження, щоб виявити причину. Часто лікарі радять пройти і кольпоскопію, яка дозволить оцінити стан репродуктивної системи і допоможе вчасно розгледіти переродження доброякісних клітин в онкологію.

Перевірити груди

Крім того, в свій план огляду включи УЗД органів малого тазу, яке дозволить визначити приховані захворювання і які-небудь пухлини. Додатково лікар може призначити дослідження на гормони – це допоможе визначити, наскільки добре у тебе працюють яєчники і щитовидна залоза. Такий аналіз досить проводити раз на рік. Крім гінеколога постарайся відвідати і мамолога. До нього потрібно навідуватися не рідше разу на рік.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...