Один вдома. Правила безпеки малюка

Один вдома. Правила безпеки малюкаЗ якого віку можна залишати малюка одного в будинку? Однозначної відповіді на це питання не існує. Дуже багато залежить від індивідуальних особливостей дитини. Психологи стверджують, що готувати маленьке чадо до самостійності необхідно не раніше 5 – 6 річного віку. Причому дуже важливо дотримуватися два основних правила: діяти поступово, і вчити малюка техніки безпеки. Ось про це ми сьогодні і поговоримо.

В першу чергу пам’ятайте, що дитину необхідно “підстрахувати” всіма можливими способами.

Навчіть її користуватися мобільним телефоном. Запишіть номера мами, тата, бабусь та інших родичів до кнопок швидкого виклику. Кожен раз, йдучи з дому, перевіряйте, де лежить мобільник малюка і наскільки вистачить зарядки акумулятора. Само собою, контролюйте також свій апарат. Обов’язково запишіть для дитини номери екстрених служб: пожежної, швидкої допомоги, поліції.

У певний інтервал часу продзвонювати крихті на телефон.

Попередьте сусідів про свою відсутність. Найкраще домовитися, що час від часу вони будуть заходити до вас у гості з контрольною перевіркою.

Навчіть малюка правильно поводитися в момент надзвичайної ситуації. До останніх відносяться пожежа, сильний запах газу у квартирі, замикання електропроводки та інше. У цьому випадку дитина повинна чітко слідувати вашій інструкції. Поясніть спадкоємцю, що намагатися впоратись з ситуацією самостійно категорично заборонено. Для цього існують спеціально навчені люди. Завдання дитини – взяти мобільний телефон, вийти з квартири і покликати на допомогу. У першу чергу потрібно звернутися до сусідів. Якщо їх немає на місці – зателефонувати батькам. Коли і це чомусь не виходить – звернутися за номерами відповідних державних служб.

На що слід звернути увагу

Нерідко малята отримують свій перший власний мобільник саме в тому випадку, коли батьки змушені залишати дитину одну. Часто це призводить до того, що «на радощах», малюк починає дзвонити всім підряд. Тому варто заздалегідь дуже серйозно пояснити малюкові, що не можна турбувати екстрені служби просто з цікавості. Розкажіть йому відому казку про пастушка, який, жартома, просив врятувати його від злих вовків. Поясніть, що за кожен помилковий виклик вам доведеться заплатити кругленьку суму.

Завчіть з дитиною напам’ять його ім’я, прізвище та адресу. Але поясніть, що розповідати цю інформацію можна тільки в одному випадку, якщо він сам зателефонував до служби порятунку.

Запобіжні заходи в будинку

Йдучи, перевірте, чи вимкнений газ (перекрийте вентиль на трубі), вода.

Закрийте всі вікна. (Якщо ви живете на верхніх поверхах, краще подбайте про решітки. Пам’ятайте, москітна сітка ще не зупинила ні одної падаючого дитини).

На першому поверсі закрийте штори (жалюзі). Якщо хтось стукає по склу, малюк повинен голосно закричати: «Тату, йди сюди!»

Купуйте заглушки на розетки.

Сховайте все, чим дитина може отруїтися або порізатися (під словом заховати мається на увазі необхідність прибрати предмети в таке місце, до якого дитина не добереться навіть ставши на стілець).

Якщо ви повернетеся, коли на вулиці стемніє, заздалегідь включіть світло у всіх кімнатах.

Обов’язково попередьте дитину, коли ви прийдете додому, і стримайте своє слово.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...