Очікуємо другого малюка

druga-vagitnistЗ появою в будинку новонародженого, перша дитина завжди переживає серйозний стрес. Батьки повинні розуміти, що поява в сім’ї ще однієї дитини, обов’язково призведе до того, що зміниться все їхнє життя, але чи повинна вона змінюватися і у первістка ? Адже все, що він знав, до цього було іншим. Природно, в будинку з’являлися й інші діти, але вони приходили і йшли, а в будинку все залишалося без змін. Мама і тато були поруч, продовжували любити тільки його й піклувалися тільки до нього. А що буде тепер?

Основне завдання батьків – підготувати морально первістка до того, що в будинку з’явиться ще одна дитина. Починати підготовку треба ще задовго до того, як народиться малюк. Важливо підібрати правильний момент для того, щоб повідомити дитині, що мама вагітна. Це краще зробити на початку другого триместру, саме тоді жінка встигає адаптуватися до свого нового становища. Але не потрібно затягувати розмову до моменту збільшення живота. Дитині необхідний час, щоб звикнутися із тим, що з’явиться новий член родини, а вам потрібно в цей період вирішити проблеми, які виникатимуть з первістком, особливо якщо у нього сильний зв’язок з матір’ю. Важливо витратити цей час на те, щоб малюк навчився обходитися в основному спілкуванням батька.

Не потрібно задавати дитині питання типу «Кого ти хочеш, братика або ж сестричку ? » Ви у відповідь можете почути відповідь «ні, не хочу». Не потрібно стверджувати, що ви вирішили народити дитині для нього, щоб він мав з ким грати. Постарайтеся більше обговорювати те, як може змінитися його життя після народження дитини, наскільки всім буде весело і цікаво жити.

Саме чекання дитини має бути радісним як для батьків, так і для їх первістка. Не потрібно завантажувати дитину зайвою інформацією про те, що він тепер старший і повинен бути більш відповідальним. Пояснюйте малюкові, що це молодший братик / сестричка і він не зможе поки гратись з ним.

Щоб докладніше розповісти первістку про те, що його чекає, дістаньте його фотографії і покажіть перші знімки. Розкажіть, що він теж був крихіткою і як ви з татом піклувалися про нього. Поясніть, що маляті теж потрібно ваша турбота і увага, а він подорослішав і ви будете дуже вдячні, якщо він вам допоможе. Всі емоції повинні бути тільки позитивними і вони обов’язково вплинуть на відношення до маляти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...