Обвивання пуповини

Обвивання пуповиниВважається, що довжина пуповини приблизно рівна зросту дитини при народженні плюс-мінус 5 см. Пуповина коротше 40 сантиметрів називається абсолютно короткою, при довжині більше 70 сантиметрів говорять про довгу пуповину. Хоча не завжди її надмірна довжина приводить до проблем, саме «довга пуповина» найчастіше схильна утворенню вузла або обвиванню навколо шиї плоду.

Обвивання пуповини, всупереч усталеній думці, далеко не завжди відбувається навколо шийки дитинчати, хоча це найчастіший варіант. Рідше зустрічається обвивання кінцівки плоду – ручки або ніжки. В більшості випадків обвивання не вважається патологією і зустрічається у 20-25% народжуючих жінок.

Обвивання може, як виникнути, так і зникнути за декілька тижнів до пологів, тому до 37 тижнів про нього, як правило, не говорять, крім випадків, коли страждає плід. На щастя, це трапляється досить рідко.

Досвідчені акушери-гінекологи без особливих проблем справляються з веденням пологів, якщо дитина обвита пуповиною. Серцебиття плоду контролюється, в середньому, щопівгодини під час переймів і після кожної потуги. Якщо частота серцевих скорочень малюка не відповідає нормі, лікар може застосувати стимуляцію, щоб прискорити пологи. Коли ситуація вимагає термінового витягання дитини, може бути зроблена екстрена операція кесаревого розтину.

Сьогодні багато майбутніх мам стурбовані питанням – а як же уникнути обвивання? Хоча не все в даному питанні залежить від бажання вагітної жінки, дещо, безумовно, у ваших руках. Забезпечте малюку регулярні "поставки" кисню: частіше гуляйте, займайтеся гімнастикою, не забувайте про дихальні вправи. Не захоплюйтеся фільмами жахів і стрибками з парашутом – зайвий адреналін зараз ні до чого.

Головне, що потрібно від майбутньої мами – це довіра природі і лікарю, здоровий спосіб життя, розумне ставлення до свого стану і впевненість в благополучному результаті пологів. І тоді все обов’язково буде добре!

Джерело: mama-papa.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...