Обвиття пуповиною

obvitieОбвиття плоду пуповиною — неприємна новина для майбутньої матусі, яка, звичайно, стає причиною виникнення багатьох страхів, але це далеко не рідкісне явище, і не настільки небезпечне, як ми звикли про це думати. Але тим не менш, майже всіх вагітних цікавлять одні й ті ж питання: чи можна уникнути обвиття плоду пуповиною, наскільки небезпечна ця ситуація для майбутнього малюка, і як обвиття вплине на подальший розвиток дитини і пологи. Ось на ці питання ми і спробуємо вам відповісти.

Що таке пуповина?

Пуповина — це особливий орган, який необхідний для з’єднання плода з організмом матері. На вигляд нагадує товсту мотузку або канатик діаметром біля 2 сантиметрів, а в довжину досягає 50-70 сантиметрів. Усередині пуповини проходить дві артерії і одна вена, по яких дитина отримує всі необхідні для нормального розвитку поживні речовини, мікроелементи, вітаміни і збагачену киснем кров.

Обвиття плоду пуповиною — основні причини

На жаль, точна причина медицині не відома, але існує ряд факторів, за наявності яких ризик обвиття шиї плода пуповиною збільшується. Ось найбільш поширені з них:

Внутрішньоутробна гіпоксія плода — нестача кисню. Варто зауважити, що наявність гіпоксії саме по собі вже набагато небезпечніша, ніж обвиття, і природно, вимагає пильного контролю лікаря.

Багатоводдя — великий обсяг навколоплідних вод. Дає простір для дій і дозволяє маляті досить вільно виконувати велику кількість рухів.

Стрес. Доведено, що хвилювання та інші стресові ситуації майбутньої матусі позначаються на руховій активності дитини і далеко не кращим чином впливають на розвиток плода вцілому. Малюк постійно рухається, і іноді ці рухи призводять до того, що пуповина зав’язується у вузли, обвивається навколо шиї плоду, і набагато рідше, навколо ручок або ніжок.

Види обвиття плода пуповиною і чим воно загрожує

• Одноразове. Являє собою один виток.

• Багаторазове.

• Нетуге

• Туге

• Ізольоване. Обвиття відбувається навколо однієї з частин тіла.

• Комбіноване. Обвиття відбувається навколо декількох частин тіла.

Одноразове, нетуге, ізольоване обвиття плоду пуповиною зустрічається у переважній більшості всіх випадків і, як правило, не становить небезпеки.

Варто зауважити, що за час, який малюк знаходиться в животику у мами, він здатний не тільки «заплутатися» в пуповині, але може самостійно розплутати її петельки. Тому цілком можливо, що все вирішиться само собою.

Можливість природних пологів багато в чому залежить від виду обвиття, і в переважній більшості випадків кесаревого розтину вдається уникнути. Але тактику ведення пологів, як і спосіб розродження, повинен вибирати лікар, який вас спостерігає і буде приймати пологи.

У разі тугого обвиття, на 37-му тижні вагітності робиться планова операція — кесарів розтин.

Як запобігти обвиттю плоду пуповиною?

Як би це сумно не звучало, реально діючих варіантів не існує. Але регулярні прогулянки на свіжому повітрі, здоровий спосіб життя і відсутність зайвих переживань дозволять вам знизити ризик до мінімуму.

Легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...