Обвиття пуповиною дитини

Обвиття пуповиною дитиниПочувши про те, що їхній малюк оповитий пуповиною, багато вагітних жінок починають безпричинно панікувати, хоча в більшості випадків обвиття ніяк не впливає на здоров’я майбутньої дитини і не перешкоджає його нормальному розвитку. Адже малюк, що рухається у вас в животі здатний не тільки заплутується в пуповині, але і звільнятися від неї.

За статистикою, приблизно кожна 4-5 вагітна жінка, проходячи чергове УЗД, дізнається про те, що її майбутня дитина оповита пуповиною. Виявити обвиття можна, починаючи з 17 тижня вагітності, зробивши УЗД. В першу чергу, виявивши обвиття плоду, ви повинні пройти кардиотокографію і допплерометрію. Вони допоможуть визначити інтенсивність кровотоку в судинах пуповини, а також серцевий ритм дитини. Так ви дізнаєтеся, чи достатньо йому кисню чи ні. Якщо дитина відчуває себе добре, ви можете не хвилюватися і далі відвідувати лікаря, проходячи у визначені терміни УЗД.

Обвиття пуповиною буває навколо шиї і / або кінцівок малюка. У тому випадку, якщо пуповина обвила щось одне, наприклад ручку або ніжку, таке обвиття називають ізольованим. Якщо ж обвиття сталося відразу в декількох місцях, наприклад, навколо шиї і кінцівки, то його називають комбінованим.

Якщо запідозрять гіпоксію або ж які-небудь неполадки в стані здоров’я плоду, то дослідження вам потрібно буде повторити ще кілька разів, так як дитина до пологів постійно знаходиться в русі і обвиття може зникнути. Однак не варто допускати зайвої рухливості дитини, на яку в першу чергу впливають гіпоксія, надлишок адреналіну у вашій крові і багатоводдя.

Ніхто не знає заздалегідь, чи буде дитина оповита пуповиною чи ні. Проте вважається, що в більшості випадків обвиття відбувається пуповиною, довжина якої перевищує 70 сантиметрів (нормальною вважається довжина пуповини від 40 до 70). Не піддавайтеся паніці, якщо перед пологами було виявлено обвиття, адже такі випадки неодноразові та акушери без праці впораються з цим. Головне для вас – чітко виконувати всі вказівки лікарів. Кесарів розтин на терміні 37 тижнів робиться лише у випадку подвійного або багаторазового обвиття, коли пуповина перекриває доступ кисню вашій дитині.

Застрахуватися від обвиття пуповиною не може ніхто. Лікарі рекомендують якомога частіше гуляти на свіжому повітрі, робити дихальну гімнастику і спеціальну гімнастику для вагітних, про яку вам розповість лікар. Не турбуйтеся і не переживайте, не дивіться страшні фільми. Налаштуйтеся на сприятливий результат пологів і ні в якому разі не панікуйте, якщо дізнаєтеся що, ваш малюк оповитий пуповиною.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...