Обстеження на безпліддя

обстеження на безпліддяПочнем з того, що безпліддя – досить рідкісний діагноз. В абсолютній більшості випадків той факт, що вам не вдається завагітніти протягом тривалого періоду часу, свідчить лише про наявність будь-яких нездужань жіночої статевої сфери або репродуктивної функції партнера. Завдання лікаря, в даному випадку, знайти причину і усунути її. Тим не менш, для простоти далі ми будемо позначати комплекс захворювань і факторів, що провокують тривалу неможливість зачаття, безпліддям.

Само собою, якщо в сім’ї з’явилася така проблема, то обстежитися необхідно комплексно, обом партнерам. До походу до лікаря варто підготувати відповіді на наступні питання:

  1. чи були у вас вагітності, викидні і аборти;
  2. яким чином ви оберігалися останні місяці;
  3. наскільки регуляро менструальний цикл, чи змінюється він залежно від пори року або інших факторів;
  4. чи є в анамнезі операції;
  5. якими захворюваннями ви страждали (в першу чергу в області гінекології та гормональній сфері);
  6. чи були травми, у тому числі і в дитячому віці;
  7. скільки часу ви вже намагаєтеся завагітніти;
  8. які спроби додавалися для лікування безпліддя.

Що включає в себе огляд

Після розмови з диктором зазвичай призначається серія медичних тестів. У тому числі гінекологічний і, можливо, урологічний огляд, ультразвукове сканування. У ході тестів лікар проведе візуальний тест органів репродуктивної системи, візьме мазки на кількість мікрофлори і ймовірні запалення.

Величезна кількість проблем безпліддя криється в гормональному дисбалансі. Його наявність досвідчений лікар також може запідозрити вже на першому обстеженні.

Далі зазвичай призначаються детальні обстеження окремих органів: матки, яєчників, прохідності фаллопієвих труб, життєздатності сперми. Якщо ніяких відхилень не виявлено, перевіряються інші частини організму. Заключним етапом складається план подальшого тестування. Він складатиметься з окремих аналізів, проведених в різні періоди менструації пацієнтки.

Слід мати на увазі, що навіть при виявленні захворювання на початковому етапі, бажано довести обстеження до кінця. Цілком можливо, що будуть виявлені додаткові проблеми. Лікувати їх краще комплексно. І ви не втратите зайвий час, а також нерви від чергової серії невдалих спроб завагітніти.

Традиційна програма тестів, пов’язана з днями циклу для обох партнерів

Перший день

Чоловікові бажано здати сперму на аналіз. У лабораторії з’ясують кількість життєздатних сперматозоїдів і визначать вірогідність зачаття.

Другий – четвертий день

Жінці рекомендується пройти тест на гормони, а саме тестостерон, пролактин, естрадіол, фолікулостимулюючий і латінізірующий гормони і обстежити щитовидну залозу.

Через тиждень від початку циклу

Пацієнтка направляється на процедуру гістеросальпінгографії. Тобто в рентгенівському кабінеті робиться знімок матки і фаллопієвих труб.

Середина циклу (одинадцятий – шістнадцятий день)

Жінка проходить УЗД для перевірки наявності овуляції. З успіхом це можна зробити і в домашніх умовах. Для цього необхідно придбати в аптеці спеціальний тест, який нагадує перевірочні смужки наявності вагітності.

У цей же момент призначається посткоїтальне обстеження, визначальне наявність здатних до запліднення сперматозоїдів цервікальногослизу.

Двадцять перший день

Визначається рівень гормону прогестерону в крові. Крім того, приблизно в цей час проводиться лапароскопія з парканом невеликої ділянки ендометріальної тканини для лабораторного дослідження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...