ОБИРАЄМО ПРИСИПКУ ДЛЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ

Ніжна шкіра малюка потребує особливого догляду. Серед різноманітних засобів по догляду, представлених на ринку, необхідно вибрати те, яке персонально підійде саме вашій дитині, адже кожен малюк – індивідуальність. Яка присипка для новонароджених краще підходить? На які показники і склад звертати увагу? Як її використовувати, коли? Давайте розберемося.

Навіщо потрібна присипка

Сильно чутлива, ніжна шкіра дитини потребує дбайливого ставлення і постійної турботи. Такий засіб гігієни – спосіб прибирати надлишки вологи з поверхні шкіри після гігієнічних процедур. Вона оберігає шкіру від натирання. Захист від патогенних мікробів – ще одне призначення присипки.

Присипка – це речовина порошкоподібної структури, вона інтенсивно вбирає вологу, знижуючи тертя поверхонь. Її необхідно чергувати із засобами кремоподібної структури. Якщо шкірний покрив малюка вологий, необхідно використовувати порошковий засіб, якщо пересушений – кремоподібний.

Присипка має низку позитивних якостей:

 1. Здатна відмінно вбирати вологу, що потрапила на шкіру. Це може бути піт, вода після купання, сеча, калові маси.
 2. При рухах шкірний покрив малюка не травмується, оскільки знижується тертя. Особливо до таких пошкоджень схильні складочки.
 3. Активні компоненти здатні знижувати, усувати свербіж, подразнення, почервоніння.
 4. Дихання клітин шкіри не блокується.
 5. Володіє деяким ефектом охолодження, якщо в складі присутній ментол, що важливо при жаркій погоді.
 6. Якщо засіб містить цинк (оксид), він має антисептичні якості.
 7. Добре виконує свої функції при використанні підгузників, оскільки підвищується ймовірність перезволоження шкіри.

При всій своїй універсальності, присипка має недоліки:

Небезпечно: при неакуратних рухах порошок або його дрібні частинки можуть потрапити на слизові немовляти, органи дихання, в очі; засіб може містити небажані, ненатуральні компоненти.

Важливо! Увібрав вологу порошок скочується грудочками. Їх необхідно прибирати, інакше вони будуть травмувати шкіру. Ця процедура важлива при жаркій погоді, коли малюк часто потіє.

Основні правила використання:

Шкіру новонародженого потрібно очистити і просушити. Якщо засіб потрапляє на вологий шкірний покрив, він швидко скочується грудками.

Необхідну частину присипки розтерти долонями, щоб не залишилося грудок. Припудрити складочки обережними, рухами. Розтирати присипку не рекомендовано. Її дозволяється наносити за допомогою кульки з поролону або вати, але тоді вона буде активно розпорошуватися.

Щоб уникнути пересихання шкіри не припудрювати товстим шаром.

Для повного висихання присипки і шкіри потрібно потримати дитину без одягу кілька хвилин.

Обробляти важливо не тільки місця, де одягнений підгузок. Потрібно припудрити складки під пахвами, на ручках, під колінами, в області шиї.

Рекомендовано проводити чергування порошкового препарату з дитячим кремом.

Важливо! Не можна користуватися присипкою при наявності на шкірному покриві ранок, висипань.

Головні критерії вибору присипки:

 • у складі повинні бути тільки натуральні компоненти. Часом вони замінюються штучними добавками з метою зниження собівартості, що знижує якість засобу;
 • обов’язкова присутність в складі тальку, крохмалю або борошна кукурудзяного. Можуть бути присутніми трави у вигляді екстрактів (ромашка, череда, алое вера);
 • наявність компонентів, що виконують роль аромату. Запаху бути не повинно або відчуватися відносно легкий аромат;
 • однорідність порошку;
 • відсутність таких складових: DBP, DIDP, DHP, DEHP, BBP, DEP.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...