• Без категорії

Обираємо курси для вагітних

Обираємо курси для вагітнихУ майбутніх мам, навіть вагітних не вперше, незмінно виникають питання, пов’язані з їх «цікавим» положенням. Де шукати відповіді? У спеціалізованих виданнях? У гінеколога? У освічених донезмоги подружок? На тематичних курсах для вагітних? Якщо пошук перших трьох джерел інформації рідко чреватий труднощами, то вибір курсів для вагітних – завдання непросте.

Є дюжина пунктів, які вагітній необхідно проаналізувати при виборі курсів для вагітних.

1. Власне бажання / небажання контактувати з «колегами».

Якщо спрага усамітнення в тихій, практично камерній обстановці превалює, краще віддати перевагу дистанційним (онлайн) заняттям або очним, але з індивідуальними курсами. А прихильницям активного спілкування, навпаки, сподобаються «уроки» у великій, до п’ятнадцяти учасниць, компанії.

2. Тимчасові можливості.

Навіть вагітна може бути вельми зайнятої особливою, день якої розписаний похвилинно. Строга прив’язка до годинника проведення курсів для вагітних – не оптимальне рішення і для жінок з регулярними перепадами настрою (гормональні зміни дають-то знати!), а також частими нездужаннями. Тому найбільш виправдана ідея для залежних від сторонніх чинників – інтернет-школи з гнучким графіком, так звані школи пологів онлайн, або відеокурси для самостійних домашніх занять.

3. Вартість курсів для вагітних.

Бюджетні (а точніше – зовсім безкоштовні) школи майбутніх мам функціонують при більшості жіночих консультацій, великих поліклініках. Відносно невеликі витрати в разі вибору курсів вагітних з платними групами, де більше десяти займаються одночасно, і в ряді онлайн-шкіл. Найвищі розцінки – у приватних центрах, практикуючих індивідуальні уроки.

4. Термін вагітності.

Якщо необхідно просвітитися про нюанси власне вагітності, починати займатися можна з другого триместру. Є  бажання підготуватися до пологів? Кращий час для курсів – сьомий місяць.

5. Кваліфікація фахівців школи для вагітних.

Те, що ними повинні бути дипломовані лікарі, навіть не обговорюється. Інше питання – чи гарантовані якість, а також справжність їх медичної освіти. У цьому сенсі курси при діючих медустановах переважніше. До речі виявляться і відгуки реальних слухачок подібних занять. Наявність у лекторів своїх дітей – теж плюс.

6. Практика першого безкоштовного (пробного) заняття.

Такі пропонуються більшістю організаторів платних курсів. Виправдані візити в декілька шкіл, щоб отримати можливість зіставляти, порівнювати варіанти.

7. Місцезнаходження школи для вагітних.

Тут важливо не тільки відстань, але і складність шляху. Очевидно, що приміщення на четвертому-п’ятому поверсі в будинку без ліфта незрівнянно гірше кабінету на першому-другому, а коротка дорога через темну лісопосадку небезпечніше більш довгої, але по відкритій багатолюдній місцевості.

8. Зміст занять.

Більшість шкіл пропонує лекції стандартної тематичної спрямованості, яка часто виправдана. Але якщо не виключаються, наприклад, ймовірність кесарева розтину, пологи в компанії тата і ін., то загальноприйнятою тематикою обмежуватися не варто.

9. Способи проведення занять.

Оптимальне поєднання: 50 відсотків теоретичних лекцій (з демонстрацією фотознімків, таблиць, інших ілюстрацій) плюс стільки ж – практичних (навчання прийомам релаксації, дихальним вправам, позам, догляду за маленьким створінням).

10. Тривалість курсів.

Вона варіюється від експрес-методик (частіше двотижневих) до тримісячних.

11. Можливість отримувати інформацію, не обумовлену типовим планом занять.

Готовність лекторів відповідати на різнопланові питання вагітних, обговорювати їх, з легкістю надавати цікаві значимі відомості – показник професіоналізму співробітників школи.

12. Умови в класі.

Приміщення для курсів має бути затишним, незатемненим, регулярно провітрюваним, а меблі (столи, сидіння) зручними для відвідувачок зі збільшуючимися животиками.

І головне. На сьогоднішній день існує безліч видів підготовки до пологів, визначити, чи підходять курси конкретній жінці, можна так: якщо бажання відправитися на нове заняття або бути присутнім на черговому відеоуроці велике, значить школа для вагітних вибрана вірно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...