Обережно: за кермом двоє!

Обережно за кермом двоє!Добиратися на роботу і додому в годину пік на громадському транспорті – випробування не для слабкодухих: нудне чекання на морозі або в спеку, тиснява, духота і неприємні запахи. Погодьтеся, не найкраще місце для вагітної. Тому, опинившись у становищі, більшість автомобілісток не поспішають розлучатися зі своїм залізним конем. У ньому тепло, затишно і завжди забезпечено сидяче місце.

Разом з тим, водіння автомобіля під час вагітності супроводжується не тільки позитивними моментами, але і негативними. Приміром, є ризик надовго застрягти в пробці без можливості дістатися до туалету. Та й міняти проколене колесо – заняття не для вагітної.

Особливості “вагітного” водіння

Після зародження нового життя в організмі жінки відбуваються серйозні зміни, у зв’язку з чим багато вагітних відзначають деяку неуважність, сповільненість реакції, неуважність. На безпеку водіння досвідчених автолюбительок ці зміни позначаються незначно, оскільки всі рухи і маневри доведені до автоматизму і відбуваються рефлекторно.

Однак ті, хто сів за кермо зовсім недавно або водить автомобіль час від часу, починають відчувати невпевненість, губитися в критичні моменти, заважаючи іншим учасникам руху або створюючи аварійні ситуації. Якщо кожна поїздка супроводжується сильним нервовим напруженням або стресом, краще відмовитися від водіння автомобіля на весь період вагітності. Те ж стосується отримання водійського посвідчення.

Деякі власниці авто з механічною коробкою передач скаржаться на те, що при тривалому русі в пробці через необхідність часто вичавлювати зчеплення підвищується тонус матки. Крім цього, дискомфорт в області живота може бути викликаний неправильним регулюванням і розташуванням ременів безпеки. І, звичайно ж, не можна не згадати якість вітчизняних доріг, їзда по вибоїнах (особливо на пізніх термінах вагітності і в автомобілі з жорсткою підвіскою) мало кому приносить задоволення.

Коли не варто сідати за кермо

Водіння автомобіля протипоказано при таких ускладненнях вагітності, як:

 1. Загроза переривання вагітності або відшарування плаценти. Характеризуються кров’яними виділеннями з піхви, болями в попереку і / або внизу живота.
 2. Виражений ранній токсикоз. Проявляється нудотою і блювотою.
 3. Гестоз. Ознаками гестозу є підвищений артеріальний тиск, набряки, наявність білка в сечі.
 4. Загроза передчасних пологів. Супроводжується гипертонусом матки, частими тренувальними переймами, низьким розташуванням плоду і частковим розкриттям шийки матки.
 5. Пологи. Навіть не думайте самостійно їхати в пологовий будинок!

Крім цього, краще не сідати за кермо при:

 1. вагітність і вождіння до закачування і непритомності;
 2. токсикозі і непереносимість запахів;
 3. підвищений артеріальний тиск;
 4. при яскраво вираженому варикозному розширенні вен;
 5. протіканні навколоплідних вод;
 6. повному передлежанні плаценти;
 7. нестійкому емоційному стані;
 8. терміні вагітності понад 37 – 38 тижнів;
 9. виявленні найменшої несправності автомобіля;
 10. будь-якому прояві поганого самопочуття.

Рекомендації вагітним водіям

1. Ретельно стежити за технічним станом автомобіля.

2. пристібати ремені. Верхня частина ременя повинна розташовуватися під грудьми, а нижня – внизу живота. Можна придбати і встановити спеціалізовані 4-точкові ремені безпеки для вагітних.

3. Регулюйте положення керма, дзеркал і водійського сидіння по мірі зростання живота.

4. Доповніть автомобільну аптечку спазмолітичними і заспокійливими засобами, дозволеними при вагітності.

5. Завжди беріть з собою воду і що-небудь перекусити.

6. Вирушаючи в далеку дорогу без доступу до туалету, користуйтеся урологічними прокладками максимального поглинання або підгузником.

7. Завжди будьте на зв’язку. Запишіть номери телефонів служби техдопомоги та евакуатора.

8. Возіть з собою паспорт, медичний поліс і обмінну карту.

9. Прикріпіть на заднє скло знак “За кермом двоє” або “У машині дитина”.

10.Продумуйте заздалегідь маршрут і час виїзду, щоб уникнути пробок.

11. Не проводьте за кермом більше години, робіть зупинки для відпочинку та розминку.

12. У разі ДТП після зупинки і включення аварійної сигналізації в першу чергу вирішуйте питання самопочуття і необхідності термінової медичної допомоги і тільки потім приступайте до звичайної при ДТП послідовності дій.

13. Водіть обережно, не поспішайте.

Вирішуючи сідати за кермо чи ні під час вагітності, реально оцінюйте свої водійські навички, керуйтеся своїми бажаннями і самопочуттям, забезпечте собі і малюкові максимальну безпеку і комфорт. Щасливої ​​дороги!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...