• Без категорії

Нудота і вагітність!

Нудота і вагітність!При токсикозі вагітності порушуються всі види обміну речовин, активізується нейрогуморальне вплив на органи і системи. Причини токсикозу до теперішнього часу точно не з’ясовані. У організмі матері можуть виникнути ускладнення (деколи достатньо серйозні), іменовані токсикозом вагітності.

Незабаром після пологів всі ознаки токсикозу звичайно зникають.

Класифікація токсикозу

Токсикоз вагітності ділиться на декілька великих груп:

– ранній токсикоз (виникає в першій половині вагітності);

– пізній токсикоз (розвивається в другій половині вагітності;

– рідкісні форми токсикозу вагітності.

У групу раннього токсикозу вагітності включаються: блювота, яка деколи стає неприборкною, і рясна слинотеча птіалізм.

До пізнього токсикозу вагітності відносять водянку вагітних, нефропатію, прееклампсію і еклампсію.

Коли говорять про рідкісні форми токсикозу вагітності, мають на увазі захворювання печінки, шкіри, нервової системи, кісткової системи.

При вагітності блювота може спостерігатися на фоні таких явищ, як порушення апетиту, нудота, зміни смакових відчуттів, слинотеча і ін.

Блювота вагітних може мати різну вираженість: у тих випадках, коли блювота буває рідкісна (і не щодня), переважна в уранішній час, в тих випадках, коли блювота не впливає негативно на самопочуття вагітної жінки, цю блювоту можна і не відносити до токсикозу вагітності або вважати легкою формою токсикозу; блювота вагітних, що не є проявом токсикозу, може мати місце в перші 2-3 місяці (календарних) вагітності; оскільки вона зникає сама по собі, то її навіть не потребує особливого лікування.

Для токсикозу середньої тяжкості характерні загальна слабкість, повна втрата апетиту, схуднення, зниження діурезу; блювота щоденна, іноді один-два разу на день.

Якщо ж блювота стає неприборкною повторюється щодня і по декілька разів протягом доби, тоді її слід вважати ознакою важкої форми токсикозу вагітності. Така блювота вимагає постійного контролю лікаря і спеціального лікування.

Жінка випробовує до їжі огиду, не може їсти. В результаті цього у хворого починає знижуватися вага. Схуднення деколи досить сильне розвивається протягом декількох днів. Все більше страждає самопочуття.

Хворий пред’являє скарги на головні болі, рясну слинотечу; у неї може підвищуватися температура тіла, знижується артеріальний тиск.

Порушується сон, поступово розвивається обезводнення організму. З’являються загальна слабкість, тахікардія (почастішання пульсу), неприємний запах з рота; при огляді язика спостерігається його обложеність.

При лабораторному дослідженні сечі визначаються ацетон, білок.

Хочу звернути вашу увагу на те, що "Причини токсикозудо теперішнього часу з точністю не з’ясовані". З боку психотерапії є припущення з даного питання.Одне з них, як от, що мама підсвідомо не бажає малюка (це не значить, що вона тварюка, це значить що є проблема яку реально вирішити).

Є припущення про заборону продовження роду. Завершення в роду народження хлопчиків або дівчаток (міжпоколінчаста терапія). Все, що завгодно це може бути. Вчасно звернути уваги і дозволити собі зустрітися з легко вирішуваною задачею.

Токсикоз серйозно впливає на внутрішньоутробний розвиток маленького.

Малюк це приймає як небажання його,як заборону на життя – відповідно – дорога до смерті.

Джерело: femina.com.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...