Новонароджений та кішка у будинку

Новонароджений та кішкаЩе під час вагітності вас могла лякати небезпека зараження токсоплазмозом, а деякі «доброзичливці» вже тоді говорили, що кішці не місце в будинку, де чекають на появу малюка. Треба сказати що, безумовно, таке захворювання небезпечне, але воно не так часто зустрічається, як про нього говорять. Треба сказати, що кішка, що постійно живе в будинку і не їсть сире м’ясо, птицю або мишей, яка не має контакту із забрудненим ґрунтом, практично не має шансів стати джерелом цього захворювання. Не кажучи вже про те, що не тільки від кішки людина може заразитися, але і при вживанні сирого або слабо просмаженого м’яса, а також через заражений ґрунт. Так що не варто бачити в кішці джерело небезпеки, а треба тільки приділяти більше уваги гігієні, прибирати котячий лоток в рукавичках, ретельно мити після цього руки, і бути уважнішими при приготуванні м’яса.

Складніше йде справа з підготовкою кішки до появи в будинку дитини, особливо якщо ця дитина первісток. Ваша кішка була до цього «першою» дитиною, центром вашої уваги, і закономірно, що вона випробує щось схоже на дитячі ревнощі до молодшого брата чи сестри. Таке відчуття можна постаратися згладити, якщо заздалегідь, як мінімум за місяць до появи в будинку дитини, почати готувати кішку до цієї події. Приміром, так як дитина буде займати багато вашого часу і сил, потрібно поступово привчати кішку проводити менше часу з вами, щоб різке зменшення вашої уваги не стало для неї згодом стресом. Якщо ваша кішка в сім’ї особливо прив’язана до майбутньої мами, інші члени сім’ї зараз повинні налагодити з кішкою більш близькі стосунки, такі щоб коли мама буде зайнята з дитиною кішка не відчувала себе обділеною. Занадто залежну від вас кішку поступово потрібно привчати до «самостійності», це піде їй на користь і викличе менше ревнощів при появі в будинку дитини. Хочеться також порадити ще кілька заходів, які необхідно вжити заздалегідь:

 • Покажіть свою кішку ветеринару, зробіть необхідні щеплення і здайте аналізи на паразитів, вилікуйте бліх у кішки, якщо вони є.
 • . Потім вам буде ніколи це зробити, та й кішка повинна бути у відмінній фізичній формі, щоб легше впоратися зі стресом.
 • Якщо ви все одно збиралися стерилізувати або каструвати свого вихованця, це підходящий момент. Так він буде більш лагідними і поступливим, відпадуть проблеми пов’язані з його статевою поведінкою, які вам, можливо, буде ніколи вирішувати.
 • Приділіть особливу увагу поведінці кішки, чи немає у неї проявів необґрунтованої агресії, надмірного страху чи ще чогось незвичайного, що свідчить про які-небудь поведінкові проблеми. Вирішення таких проблем не можна відкладати до народження дитини.
 • Дайте кішці більше іграшок, точилок та інших об’єктів, спеціально створених, щоб її зайняти. Можливо, навіть заведіть другу кішку, якщо тільки це заздалегідь входило у ваші плани.
 • Частіше запрошуйте в будинок друзів з маленькими дітьми, щоб кішка бачила, як діти виглядають, які звуки вимовляють. Можна також привчати кішку до звуків дитячих брязкалець та інших іграшок. Зробіть так щоб ці звуки асоціювалися у неї з чимось приємним, одночасно грайте з нею або давайте їй ласощі. З іншого боку, заздалегідь вивчивши дитячі іграшки, кішка не буде проявляти до них підвищеної уваги, коли ними буде гратися ваша дитина.
 • Краще якомога раніше обладнати дитячу кімнату або куточок, а особливо поставити там дитяче ліжечко. Це потрібно для того, щоб заздалегідь привчити кішку ніколи не заплигувати в ліжечко або на пеленальний столик (якщо звичайно ви вважаєте це правильним). Ліжечко можна обклеїти двостороннім скотчем, або наповнити гримлячими бляшаними банками і всім тим, що відлякає від неї кішку. Ліжечко повинне стати непривабливим місцем для кішки.
 • Якщо ви вирішите, що дитяча буде забороненим місцем для кішки, заздалегідь встановіть на вході захисний екран або ворота безпеки. Це краще ніж тримати двері закритими. Так кішка зможе бачити і чути що відбувається всередині і не відчувати себе ізольованою.
 • Частіше говоріть з кішкою про майбутню дитину, називайте його ім’я (якщо ви вже визначилися).
 • Дайте кішці звикнути до нових запахів, які з’являться в будинку. Нанесіть собі на шкіру дитячий лосьйон або присипку, дайте понюхати кішці.
 • Сплануйте заздалегідь, хто подбає про вашу кішку поки ви будете в пологовому будинку.

Ну ось довгоочікуваний момент настав і ви повертаєтеся додому з вашим малюком. Як правильно повести себе в цей момент з кішкою. Було б непогано, якби хтось перед вашим приходом її погодував її кормом whiskas Україна, щоб вона була спокійна і розслаблена. Безумовно, вона дуже скучила і жадає зустрічі з вами. Приділіть їй увагу, віддайте потримати дитину комусь із родичів або віднесіть її в дитячу, і поспілкуйтеся з кішкою, тепло привітайте її, щоб вона не відчувала себе забутою з перших же хвилин появи в будинку малюка. Пізніше візьміть кішку з собою, коли підете до дитини, нехай вона посидить поруч з вами, дозвольте їй оглянути і обнюхати дитини, але тільки якщо сама проявляє інтерес, не змушуйте її бути поруч з дитиною, якщо вона її лякає. У кішки повинні розвинутися приємні асоціації, пов’язані з дитиною, її кімнатою і його речами. Пробуйте познайомити їх пізніше, коли обидва будуть до цього готові. Кожен раз заохочуйте кішку голосом, хваліть її, дайте ласощі. Це сформує її ставлення до дитини.

Дитина в будинку привертає багато сторонніх людей, родичів і знайомих. Це також може турбувати кішку, а у випадку якщо раніше гості гралися з вашою кішкою, то зараз вся увага буде прикута до дитини. Тому якщо ваша кішка товариська і любить приймати гостей, то попросіть їх приділити їй трохи уваги.

З появою дитини в будинку почнеться неспокійне життя, але намагайтеся знаходити час на звичні для кішки справи, які ви разом робили досі: по можливості не пропускайте регулярні розчісування, години годування і хоч зрідка побудьте з нею наодинці, це і вам теж піде на користь.

Безумовно, не можна забувати про безпеку вашого малюка. Нехай спілкування кішки
з новонародженим проходить під вашим контролем. Коли дитина стане старшою, почне ходити, вона може випадково вдарити кішку, кинути у неї щось, вона може почати відчувати себе в небезпеці поруч з дитиною і бути настороженою. Тому в міру росту дитини вчіть її, як потрібно поводитися з кішкою. А поки не залишайте їх удвох без нагляду.

Можливо, ці поради здадуться вам занадто надуманими, але вони продиктовані великою любов’ю до котів, і бажанням допомогти впоратися з незвичною та новою для всіх членів сім’ї ситуацією. Якісь із них будуть вам корисні, і тоді завдяки вашим зусиллям, увазі та підготовці, ви, ваша дитина і ваша кішка навчитеся жити один з одним в гармонії і щасті як одна велика і дружна сім’я.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...