Новонароджений і батько

Новонароджений і батькоУ сім’ї відбулася радісна і довгоочікувана подія – народилася дитина. Зараз чоловік став носити горде звання «батько сімейства». Незважаючи на те, що в перші три роки свого життя дитина більшу частину свого часу проводитиме з мамою, тато також повинен знати, як слід за ним доглядати і задовольняти його потреби.

Щоб малюк виріс міцним, здоровим і щасливим, батько повинен, поряд з матір’ю, стежити за його здоров’ям, гігієною, харчуванням і розвитком. Особливо допомога тата важлива і необхідна в перші місяці після народження, тому що організм жінки ще сильно ослаблений.

Мама потребує повноцінного відпочинку, збалансованого харчування. У післяпологовий період (6-8 тижнів) батько повинен взяти на себе всю важку роботу по дому, жінці поки ще не можна мити підлоги (про підлоги читайте тут), прати вручну, піднімати важке.

Нехай молодий тато з перших днів життя дитини проводить з ним час, щоб дати виспатися мамі серед дня, адже вночі їй доводиться неодноразово вставати для того, щоб погодувати і переповити дитину.

Новоспечений батько повинен знати, що головне правило догляду за новонародженим – дотримання гігієни. Потрібно тримати в чистоті малюка, а також всі дитячі речі. Постіль, дитяча білизна та кімната також повинні бути чистими, прибраними.

Якщо батько курить, він повинен розуміти, що в одному приміщенні з новонародженою дитиною цього робити категорично не можна, тим більше неприпустимо курити в дитячій кімнаті. Нікотин може сильно зашкодити здоров’ю немовляті.

Папі слід знати, що малюка не можна тримати в мокрих пелюшках, так як це може викликати подразнення ніжної і вразливої дитячої шкіри. Не можна одягати на крихту непросушену або брудну білизну. Якщо тато сповиває малюка, то він повинен робити це не дуже туго.

Батькова допомога по догляду за новонародженим незамінна і під час купання. Перший час мамі буде вкрай складно одній впоратися з цією процедурою. Батько повинен вміти змінювати дитині памперс, цьому слід навчитися відразу ж, як маму з малюком випишуть з пологового будинку.

У тих отців, які проводять час з малюком з перших днів його життя, сильніше і швидше прокидаються батьківські почуття. Тоді як ті, які всі обов’язки по догляду за малюком звалюють на матір, менше відчувають згодом свій зв’язок з сином або дочкою.

Від повноцінного спілкування батька і новонародженого з перших днів його життя залежить правильний і здоровий психічний і розумовий розвиток маленької людини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...