НОВІ СТИЛІ МАТЕРИНСТВА: КОРОТКА КЛАСИФІКАЦІЯ

Усі мами різні, але разом з тим вони однаково потрібні та важливі. У кожної мами є свої слабкі і сильні сторони. Ви знайомі з «мамами-квочками» і мамами, які сповідують прив’язаність як стиль батьківства. Але ці стилі не обмежується і ми пропонуємо вам розглянути нові. Отже, яка ви мама?

Мама – маленьке-чорне-плаття (МПП)

На МПП-мам можна завжди покластися. Вони в будь-якій ситуації на висоті і прекрасно справляються з роллю. Ви замоталися і запізнилися на батьківські збори, але тут прийде на допомогу МПП-мама. Вона перекаже вам, що ви пропустили і поділиться роздруківками, які роздавала вчителька. Якщо ви забули подарунок в машині, приїхавши на вечірку з нагоди дня народження, вона притримає вам двері і допоможе роздягнутися поки ви збігаєте за ним. Така мама все обожнює, тому що вона завжди готова прийти на допомогу, і хочеться, щоб вона завжди були поблизу (насправді вам самій хочеться бути такою мамою).

Мама – і-на-сонці-є-плями

У таких мам, на перший погляд, все в порядку. Але, коли все стає дуже складно, їхнє життя починає тріщати по швах. Ви, швидше за все, дружите з нею, вона може вам зателефонувати і поскаржитися, що її син влаштував істерику на дитячому майданчику і у неї був дуже складний день. Ви без проблем слухаєте її скарги, тому що знаєте, що і ви можете їй зателефонувати в будь-який час і поскаржитися на життя.

Мама – сама-природність

Така мама всі питання вирішує в міру надходження. Використовує дисциплінарні методи покарання в разі крайньої необхідності. (У дітей же повинна бути можливість для самовираження!) Її домочадці ведуть здоровий спосіб життя і вона свято вірить в те, що грудне молоко лікує від усіх хвороб. Вона може бути м’якою або суворою і рішучою. Вона хороша мама і її не хвилює, що про неї думають оточуючі.

Мама – все-ношу-з-собою

У такої мами обов’язково буде з собою, наприклад, пластир і перекис водню, з якими вона підбіжить до вашої дитини, якщо вона поранилась, граючи на дитячому майданчику. У неї завжди все з собою – мазь від опіків, гігієнічна помада, серветки, печиво і все інше, що ви хотіли б взяти з собою, але як завжди забули. Якщо стане прохолодно, то у неї виявиться запасна кофта і для вашої дитини в тому числі.

Мама – позашляховик

Ви знайомі з такою мамою – вона відмінно керує подвійною коляскою між рядами в супермаркеті. Вона годує грудьми в публічних місцях і зовсім нормально переживає істерику дитини в людному місці, тому що вона вважає, що це нормально для дітей.

Мама – у-мене-все-в-порядку

У неї була одна дитина, а зараз кілька, тому що їй так добре було з першою. У неї скрізь і у всьому все в порядку, навіть якщо її життя здається хаотичним і щось виходить з-під контролю. І на відміну від вас, вона не уповільнює свій темп. Діти завжди з нею. Вона любить їх більше всього на світі, навіть якщо вони часом себе жахливо ведуть.

Але найпоширеніший тип мам – це трішки МПП, інколи “і-на-сонці-є-плями” іноді «позашляховик», але завжди хочеться щоб «у-мене-все-в-порядку».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...