Низький гемоглобін при вагітності

Низький гемоглобін при вагітностіОдним з найчастіших ускладнень при вагітності є анемія. Нормою для вагітних жінок є концентрація гемоглобіну 110 г/л і вище.

Низький гемоглобін при вагітності може привести до виникнення дефіциту заліза у плоду, затримці його розвитку і гіпоксії; збільшується ризик розвитку гестозу, ускладнень в пологах.

Симптоми

Низький гемоглобін при вагітності приводить до появи таких симптомів як запаморочення, слабкість, непритомні стани, прискорене серцебиття, задишка при фізичних навантаженнях, шум у вухах, головний біль, безсоння, блідість шкіри, ламкість нігтів.

Лікування і профілактика

Для лікування і профілактики анемії вагітна жінка повинна дотримуватися спеціальної дієти з продуктів, що містять найбільшу кількість заліза (м’ясо, печінка, риба, яйця, какао, черствий хліб, гречка, мигдаль, шпинат).

Для лікування анемії призначаються препарати заліза і різні компоненти, поліпшуючі всмоктування заліза. Для профілактики анемії вагітним жінкам рекомендують спеціальні вітамінні комплекси.

Необхідно відзначити, що низький гемоглобін при вагітності після 30-й тижні найчастіше пояснюється збільшенням об’єму крові вагітної жінки. Така анемія є фізіологічною і не вимагає лікування.

Джерело: baby

Поділитися в...

Вас може зацікавити...