• Без категорії

Низька температура тіла у дитини

температураБатьки, особливо молоді, часто бувають готові до того, що у дитини може бути підвищена температура. І практично всі знають, що робити в такій ситуації, як себе вести і чим дитину лікувати. Але от до того, що у дитини температура нижче 35 С, багато бувають не готові. У цій статті ви дізнаєтеся до чого може призвести низька температура тіла у дитини і що робити в цих випадках.

Причини низької температури

Для початку необхідно розібратися в причинах і наслідках низької температури у дитини. Якщо звичайно для вашої дитини знижена температура тіла не є нормою (буває й таке, люди з гіпотермією, буває, все життя живуть і прекрасно себе при цьому почувають), то причин може бути кілька.

В першу чергу знижена температура тіла у дитини може бути наслідком високої температури, збитої жарознижувальними засобами. У такому випадку, це явище теж цілком нормально. Дитячий організм, ослаблений інфекцією та високою температурою, «відпочиває» і приводить себе в норму.

У дитини температура нижче 35 С – досить часте явище після хвороби. Особливо у віці до двох років, коли організмом ще не до кінця вироблений механізм підтримки стабільного температурного режиму. Та й під час сну температура тіла може істотно впасти. Гіпотермія під час глибокого сну – досить поширене явище навіть у дорослих людей, що вже говорити про дітей.

Крім того, суттєве зниження температури може бути викликане передозуванням препаратів, які звужують судини. До таких препаратів належать, наприклад, краплі, що знімають закладеність носа і тому подібні.

Якщо ж зниження температури не передували її підвищення, то це може означати реакцію дитячого організму на якусь інфекцію. У такому випадку низька температура може триматися кілька днів і супроводжуватиметься сонливістю, дитина може швидко втомлюватися і нічого не їсти.

Якщо дитина вже досить доросла (хоча б не дошкільного віку), то при низькій температурі батькам радять насторожитися і зводити дитину до ендокринолога. Тому як знижена температура може бути наслідком недостатньо хорошої роботи щитовидної залози, а також зниженим вмістом глюкози в крові. А це часто прямі симптоми насувається цукрового діабету, який, як всім відомо, штука вкрай неприємна. М’яко кажучи, неприємна.

Як підвищити дитині температуру

Якщо ваша дитина ще зовсім маленька, то зовнішнє середовище має дуже великий вплив на температуру його тіла. Зробіть так, щоб дитині було тепло, укутайте його теплою ковдрою, покладіть в ноги грілку. Коли дитина не буде спати, давайте йому більше теплої або гарячої рідини.

Якщо ж знижена температура тіла – це реакція на попередній жар, то дитині просто потрібно як слід відпочити, виспатися і організм сам приведе свій температурний режим в норму.

Крім того, зниження температури тіла може бути результатом зниження артеріального тиску. Якщо у дитини тиск нижче норми, дайте йому трохи чорного шоколаду з міцним чорним чаєм. Таке лікування буде і корисно і приємно дитині.

Також низька температура може бути симптомом вегето-судинної дистонії. Цей діагноз досить часто ставлять дітям перед перехідним віком. Європейська медицина не вважає вегето-судинну дистонію небезпечним захворюванням, швидше якимсь варіантом вікової норми або етапом у розвитку людини.

У будь-якому випадку, якими б не були причини і наслідки низької температури у дитини, не впадайте в паніку, тримайтеся спокійно і врівноважено. Адже від того, який настрій панує в будинку, залежить і емоційний стан вашої дитини. А емоційний настрій, як стверджують багато фахівців, має величезне значення для хворої людини. Особливо, для дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...