• Без категорії

Низька плацентація

Низька плацентаціяВагітним жінкам завжди цікаво знати, все, що пов’язане з вагітністю, особливо, якщо це стосується дитини. Часто при будь-якому, навіть найменшому відхиленні від норми протягом вагітності, жінка починає панікувати. Цього робити не варто, адже все пояснити і заспокоїти жінку завжди може акушер-гінеколог жіночої консультації.

Що таке плацента і її правильне прикріплення

Плаценту називають також дитячим місцем. Це тимчасовий орган, який утворюється і працює тільки при вагітності. Але він дуже важливий, оскільки саме через плаценту дитина сполучається з організмом матері. Звідси до нього надходять необхідні для будови тканин білки, для отримання енергії і підтримка роботи організму – вуглеводи, для правильного обміну речовин – жири, вітаміни і мінеральні речовини. Через плаценту дитина одержує і кисень – без нього організм плоду існувати не може. Виводяться всі продукти обміну також через плаценту. Плацента захищає дитину від інфекції, не допускає імунологічного конфлікту між чужорідними тканинами матері і дитини і забезпечує обидва організми необхідними для їх розвитку гормонами.

Плацента має вид диска діаметром близько 15 см і масою близько 0,5 кг, які прикріпляються до стінки матки. Її покривають дві пластинки: та, що звернена до плоду (до неї підходить пуповина від плоду), і та, яка прикріпляється до стінки матки. Між пластинками розташовані численні кровоносні судини. Місце прикріплення плаценти має велике значення. У нормі плацента прикріпляється на передній або задній стінці матки ближче до її дна (дно матки знаходиться вгорі) – в цьому місці багато кровоносних судин, тому створюються найсприятливіші умови для прикріплення плаценти і становлення матково-плацентарного кровообігу.

Види і причини неправильного прикріплення плаценти

В деяких випадках плацента прикріпляється низько, іноді закриваючи частину або весь вихід з порожнини матки – таке прикріплення називається частковим або повним передлежанням плаценти. Це дуже небезпечний стан, який майже завжди закінчується сильною кровотечею в пологах, тому розродіння звичайно відбувається шляхом кесаревого розтину.

Але буває і таке прикріплення плаценти, коли вона розташована низько, але місця виходу з порожнини матки не досягає. Таке прикріплення називається низьким прикріпленням плаценти або низкою плацентацією. Стан цей, загалом, не небезпечне і не перешкоджає природному розродінню, проте, жінка повинна про нього знати і дотримувати ряд умов.

Причиною неправильного прикріплення плаценти є порушення стану слизової оболонки матки (ендометрія), які виникають в результаті перенесених раніше абортів, важких пологів, післяпологовий і послеабортної інфекції, запальних захворювань жіночих статевих органів. Зміни ендометрія перешкоджають імплантації (упровадженню) заплідненої яйцеклітини в потрібному місці і місце імплантації зміщується.

Чим небезпечна низька плацентація

При низькій плацентації плацента розташована всього в декількох сантиметрах від виходу з матки, а оскільки дитина росте, маса його збільшується, рухи стають все більш активними, то збільшується і тиск на плаценту. Будь-які фізичні навантаження і різкі рухи (особливо, стрибки) збільшують тиск на низько розташовану плаценту і можуть викликати кровотечу.

Під час пологів м’язи матки скорочуються, матка стискається, зменшуючись в об’ємі. Плацента ж не скорочується, тому її кровоносні судини, спаяні із стінкою матки, напружуються, вони можуть порватися і викликати передчасне відшарування плаценти – дуже небезпечний стан, який завжди супроводжується сильною кровотечею.

Низька плацентація може бути небезпечною і для дитини: у нижніх відділах матки проходить менше кровоносних судин, це значить, що дитина може недоотримувати живильні речовини і кисень, через що страждатиме його розвиток.

Саме тому жінки з низкою плацентациєю повинні особливо ретельно спостерігатися акушером-гінекологом жіночої консультації. Але не все так погано: плацента може зміщуватися, найчастіше до терміну 33-34 тижні вона підіймається вгору (вслід за маткою, що росте) і тим самим знімаються всі небезпеки її неправильного прикріплення.

Правила поведінки для вагітних жінок з низкою плацентацією

Жінкам з низкою плацентацієюнеобхідно дотримуватись наступних правил:

· уникати фізичних навантажень, не робити різких рухів, не стрибати;

· у положенні сидячи і лежачи додавати ногам піднесене положення (це покращує кровообіг у області плаценти і сприяє її підйому);

· відмовитися від статевого життя;

· якщо лікар пропонує лягти у відділення патології вагітності на збереження, то не варто відмовлятися – можливо, дитині потрібна “підгодівля”;

· при появі перших же ознак кровомазання або кровотечі необхідно звернутися до лікаря, а якщо кровотеча достатньо сильна – викликати швидку допомогу.

Джерело: womenhealthnet

Поділитися в...

Вас може зацікавити...