Ні – солодкій залежності

ні
Життя ласунів не таке солодке, як може здатися. Багато з них повністю усвідомлюють, яку небезпеку для здоров’я несе надмірне споживання цукру, але не можуть приборкати свою залежність від нього. Існує кілька, перевірених науковими дослідженнями, способів боротьби з тягою до таких смачних, але жахливо шкідливих тістечок і цукерок.

При споживанні цукру синтезується дофамін. Його недолік викликає поганий настрій. Мозок постійно звикає до нього, вимагає все в більшому обсязі. Приблизно так розвивається і наркотична залежність. І з цієї тягою до всього солодкого далеко не всі здатні впоратися. Але є деякі звички, вітаміни і продукти, які допомагають знизити цю залежність.

Наприклад, кориця, здатна коригувати інсулінові сплески, активує гени, які пов’язані з метаболізмом. Іншими словами, стабілізує цукор в крові. Для цього буде достатньо чверті чайної ложки протягом дня.

Майже так само на організм людини діє і хром. Він міститься в м’ясі птиці, брокколі, зелених бобах, злаках, рибі, горіхах і картоплі.

Деякі дослідники вважають, що балансу цукру в крові можна досягти, якщо вживати білок, причому в кожному прийомі їжі, особливо за сніданком.

Недолік сну приводить до розвитку підвищеного апетиту, так як виробляється додаткова кількість греліну (гормону апетиту). Отже, організм вимагає вуглеводів – солодкого. Крім того, не можна допускати почуття голоду, який змушує людину, як і недолік сну, впихати в себе прості вуглеводи. Тому, приймати їжу краще невеликими порціями і часто. До речі, ви можете замовляти продукти онлайн.

Необхідно навчитися радувати себе не солодким, а чимось іншим. Це може бути що завгодно – спорт, книги, фільми, прогулянки, головне – не їжа. Це скоро увійде в звичку, і ви зможете справлятися з нудьгою або стресами більш корисними для здоров’я способами.

Але не варто повністю відмовлятися від солодкого. Швидше за все за цим піде зрив, і тут справа вже не обійдеться однією шоколадкою. Краще все ж скоротити до мінімуму, ніж повністю відмовитися. Намагайтеся замінювати шкідливий цукор фруктами, сухофруктами, морквою, медом або маленькою скибочкою гіркого натурального шоколаду. І навіть в споживанні цих продуктів слід знати міру.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...