Невроз у грудничка: причини і наслідки


Найчастіше молоді батьки дуже гостро реагують на інформацію лікаря про те, що у дитини є проблеми неврологічного характеру. При цьому багато хто навіть не знає, що таке тонус, які рефлекторні реакції повинні бути у малюка в тому чи іншому віці. Так чи є привід для паніки? Давайте розберемося з цим.  Поразка нервової системи у немовлят – досить поширений діагноз. Причиною його найчастіше служать внутрішньоутробна інфекція, гіпоксія плода, а також важкий перебіг пологів. Досить часто захворювання має приховану форму, тому так важливо на першому році життя регулярно бувати з малюком на огляді у невропатолога.

Які наші рефлекси? За наявністю чи відсутності тих чи інших рефлексів – вроджених або придбаних – лікар може оцінити рівень розвитку дитини, а також вчасно помітити відхилення в розвитку. 1 місяць Лікар перевіряє наявність безумовних рефлексів (вони повинні бути симетричні), м’язовий тонус. Поза дитини поки ще схожа на внутрішньоутробну, руху хаотичні, він не може зосереджувати увагу, зате вже вміє посміхатися, почувши мамин голос. 3 місяці – поза крихти більш розслаблена, ніж раніше.

Він може вистачати ручками предмети, брати в рот кулачки. Сміється, проявляє пожвавлення при контакті. Добре утримує головку. Якщо ні – це може вказувати на відставання в розвитку. Виховання дітей: які фрази підривають віру дитини в себе і призводять до неврозу 6 місяців малюк самостійно перевертається на живіт і спинку, піднімає голівку, спираючись на ручки. Зазвичай дитина цього віку вже намагається сидіти, вміє перекладати іграшку з ручки в ручку. 9 місяців Розвивається дрібна моторика, малюк впевнено сидить, бере і утримує предмет пальчиками. З підтримкою встає на ніжки. Наслідує рухам дорослого: махає ручкою прощаючись, плескає в долоні. 1 рік Малюк піднімається на ніжки, ходить за ручку. Добре п’є з чашки, правильно тримає ложку, їсть з неї. Знає всіх членів сім’ї, розуміє назви частин тіла, вказує на них: вушко, носик, оченята.

Всьому свій час. Не турбуйтеся, якщо у дитини діагностували будь-які порушення неврологічного характеру – наприклад, порушення м’язового тонусу. Якщо проблема виявлена ​​вчасно, при правильному лікуванні в більшості випадків насторожують симптоми зникнуть ще до року. Дитячий невроз: чому малюк колупається в носі і гризе нігті нервова система в повному порядку? Судити про її стан можна по ряду ознак. Якщо хоча б один симптом насторожує, зверніться до дитячого невролога. Родничок у новонародженого не повинен випирати або западати. Швах між кістками черепа не має розходитися, сітці вен – вимальовуватися на скронях, переніссі, лобі малюка.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...