Невиношування вагітності

nevynoshuvana-vagitnistНевиношування вагітності – це безпричинне, самовільне переривання її в будь-який термін до 37 тижнів. Частота появи даної патології складає від 10 до 25 %.

Якщо невиношування вагітності відбулося до 28 тижнів – це мимовільний викидень (або аборт).

При перериванні вагітності в терміни, відповідно більші 28 тижнів – відбуваються передчасні пологи (або недоношування вагітності).

За клінічним перебігом мимовільні викидні можуть бути ранніми (до 16 тижнів.) Або пізніми (більше 16 тижнів.).

Існує також звичайне невиношування вагітності (якщо переривання вагітності відбувалося 2 і більше разів підряд).

Причини невиношування вагітності різні і складаються в залежності від багатьох факторів. До них відносяться: гормональний дисбаланс в організмі жінки (особливо той, що вперше виник в 1 триместрі вагітності), гіпофункція яєчників, а також гіперандрогенія (порушення статевого дозрівання), запальні захворюваннями жіночої статевої сфери, аборти в анамнезі, відносна гіперестрогенія (за рахунок зниження прогестерону), зниження концентрації гормонів прогестерону та естрогенів (провокація виникнення плацентарної недостатності), захворювання підшлункової і щитовидної залози.

Переривання вагітності при гормональних порушеннях відбувається за певними механізмами:

  • ендометрій недостатньо підготовлений до вагітності;
  • плодове яйце неповноцінно імплантували;
  • міометрій має підвищену збудливість;
  • в II триместрі вагітності має місце первинна плацентарна недостатність.

У невиношуванні вагітності винні також генетичні причини (геномні мутації, хромосомні аномалії). До грубих хромосомним аномалій відносяться триплодія і тетраплодія, при цьому вагітність переривається у термін до 3 – 4 тижнів. Таке раннє переривання вагітності є свого роду природним відбором, який ліквідує близько 95 % існуючих мутацій. Чим більше вік батьків, тим слабкіший генетичний відбір.

Інфекційні захворювання також можуть бути однією з причин невиношування вагітності. Особливо небезпечні латентні інфекції та хронічні інфекційні процеси (хронічний тонзиліт, інфекції і запалення сечостатевого апарату: мікоплазмена інфекція, хламідіоз, токсоплазмоз, лістеріоз), респіраторні вірусні захворювання (грип, парагрип, краснуха, цитомегаловірус, вірус простого герпесу). Вище перераховані інфекції здатні викликати ураження яйця (ембріона, плаценти, оболонок) і викликати його загибель внаслідок тератогенного впливу на плід на терміні до 912 тижнів.

Невиношування вагітності сприяють аномалії і вади розвитку матки (однорога, дворога або сідлоподібна матка, наявність внутрішньоматкової перегородки), пухлини яєчників і матки (фіброміома матки, кісти і кістоми яєчників), а також післяопераційні рубці на тілі матки.

Також велике значення мають соціальні, економічні та виробничі фактори (підвищена вологість, вібрація, фізично важка робота, алергізація), вплив токсичних факторів (загазованість повітря, підвищена радіація, висока концентрація хімікатів), шкідливі звички (алкоголізм, куріння).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...