• Без категорії

Нетримання сечі після пологів

nederzanieВагітність і пологи позаду, малюк набирає за графіком вагу і зріст, радуючи всіх домашніх і дільничного педіатра теж. Однак мама ходить невесела. Що сталося? У мами делікатна проблема: з’явилося нетримання сечі. Минуло вже кілька тижнів після пологів, а ситуація не покращується…

Нетримання сечі, на жаль, досить поширена патологія. Нею частіше страждають жінки, які зважилися народжувати у віці за 40 років і ті жінки, чиї пологи протікали природним шляхом, але з великими труднощами у зв’язку з великим плодом або довгим стоянням голівки, особливо при неправильному веденні пологів. До нетримання сечі призводить знижена еластичність м’язів, які в процесі пологів перерозтягуються і не можуть повернутися до свого первісного стану. Порушується робота детрузора – м’язового «запірника» сечового міхура: він не може виконувати свої функції, просто кажучи, не утримує сечу в сечовому міхурі. Сеча не накопичується, а постійно витікає назовні. Жінка відчуває фізичний і психологічний дискомфорт. Доводиться користуватися вологопоглинаючими прокладками великої «ємності». Сеча їдка і викликає подразнення вульви, при несвоєчасній зміні або використанні дешевих прокладок від жінки може виходити неприємний запах, що, звичайно, не сприяє гарному настрою.

Лікування нетримання терапевтичними методами найчастіше виявляється неефективним, а на операцію потрібно налаштуватися, та й малюк ще маленький і годується грудьми. Виходить замкнуте коло.

Однак, потрібно пам’ятати, що здоров’я матері визначає здоров’я дитини. Тому до уролога потрібно відправитися негайно, відкинувши всі сумніви. За результатами обстеження можуть бути рекомендовані операція або тактика вичікування. Якщо нетримання слабке або помірно виражене, з яким прокладки справляються легко, можна вибрати вичікувальну тактику і двічі на день робити спеціальні вправи, що допомагають підвищити тонус потрібних м’язів. Якщо ж визначається виражене нетримання сечі після пологів, лікування потрібно починати якомога раніше. Перевага віддається хірургічного методу лікування. Операція може проходити під місцевим знеболенням протягом всього 30 хвилин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...