Нетравлення шлунка у дитини: що робити?

нетравлення шлункуДосить часто батьки стикаються з такою проблемою, як правильно організувати харчування крихітки. Якою має бути їжа, щоб у малюка не було проблем з травленням, зі стільцем, щоб не було нетравлення шлунка.

Нетравлення шлунка у дитини – це часте явище, особливо в грудному періоді. Адже в цей час дитина отримує свій перший прикорм. Саме від прикорму, від його якості буде залежати робота шлунку малюка.

Як у дітей проявляється нетравлення шлунка?

Симптоми нетравлення шлунку схожі з симптомами інфекційного захворювання, але без температури, кашлю і тд. У дітей цей стан проявляється рідким частим стільцем, що супроводжується іноді болями в животі, нудотою, блювотою. Дитина може відчувати слабкість, сонливість. Він відмовляється грати в рухливі ігри, у нього пропадає апетит. Малюкові постійно хочеться прилягти і відпочити.

Причини нетравлення шлунку

  1. Їжа не відповідає віку дитини.
  2. Невідповідність кількості спожитої їжі з виробленням шлунком кількості ферментів, достатньої для перетравлення їжі.
  3. Їжа, яку малюк спробував вперше.
  4. Якщо новий продукт харчування дратує кишечник. Кишечник активізує перистальтику.
  5. Стресові ситуації – сильний переляк, перевтома.
  6. Надмірні фізичні навантаження.

Головним моментом у профілактиці нетравлення шлунка є правильний вибір їжі для першого прикорму та подальшого її вживання. Також обов’язково потрібно регулювати кількість їжі, щоб малюк не переїдав. Їжа повинна відповідати віку дитини.

Градація продуктів харчування в залежності від віку дитини

З народження до року.

Народившись, дитина харчується материнським молоком. Це ідеальна їжа для засвоєння. Ближче до піврічного віку організм крихти починає виробляти ферменти, які допомагають перетравлювати нову незнайому їжу. Першим прикормом повинні бути овочеве, фруктове пюре. З обережністю потрібно давати пюре з гарбуза та моркви. Ці овочі містять каротин, який не є алергеном.

Для першого прикорму найкраще використовувати овочі та фрукти місцевого виробництва. Екзотичні ківі, банани, апельсини – важкі продукти для дитячого шлунка. Нетравлення шлунка у дитини після вживання цих продуктів – часте явище. Вони негативно діють на підшлункову залозу, яка знаходиться ще в стадії дозрівання.

До рочку малюкові не рекомендується давати фруктові соки. Щоб вони не дратували шлунок, спровокувавши нетравлення, їх необхідно розбавляти кип’яченою водою.

З року до трьох років

Їжа трирічної дитини не повинна кардинально відрізнятися від їжі однорічного малюка. Справа в тому, що багато батьків переводять дитину на загальний стіл. Це категорично робити не можна, так як «дорослі» ферменти в дитини формуються до семи років. Їжа повинна бути колишньою, але зі зміненою консистенцією. Якщо до року їжа пропонувалася малюкові у вигляді пюре, то в три рочки дитині можна давати невеликі шматочки продуктів харчування. Дитина до цього віку має вже близько двадцяти зубів і здатна пережовувати запропоновану їжу.

Батьки повинні виключити з раціону дитини квас, чай і каву, морепродукти, гриби, горіхи, помідори, баклажани, екзотичні цитрусові.

З трьох до семи років

Що стосується овочів і фруктів, то їх потрібно пропонувати дитині в сезон. Тобто влітку – полуниця, малина, агрус, восени – яблука, виноград. Гриби і морепродукти можна давати малюкові, але з обережністю.

Організм кожного малюка індивідуальний. Вироблення ферментів у всіх відбувається по-різному. Але в будь-якому випадку, батьки повинні дотримуватися правил прикорму, повинні вибрати їжу відповідно до вікової градації. Виконуючи ці нескладні рекомендації, можна легко уникнути нетравлення шлунка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...