Несумісність при зачатті

несумісністьНачебто все добре – живе сім’я, чоловік і дружина люблять один одного, хочуть зачати дитину. Але щось не виходить … При тому, що обидва партнери здорові, і немає ніяких причин для того, щоб оголошувати їх пару безплідною. Тим часом, протягом року регулярного статевого життя без використання засобів контрацепції дитини зачати не вдається. У цьому випадку має сенс говорити про несумісність при зачатті. Що це таке, і як можна стати щасливими батьками при такому діагнозі, ми поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Імунологічна несумісність при зачатті

Несумісність при зачатті може бути імунологічної – це відбувається тоді, коли імунітет жінки виробляє антитіла, що вбивають сперматозоїди саме того чоловіка, з яким вона планує дітей. По суті, це алергічна реакція на сперму конкретного чоловіка, що виражається у виробленні надлишкової кількості антиспермальних антитіл. Причому, ці антиспермальні антитіла можуть вироблятися як в організмі жінки, так і в організмі чоловіка.

Треба сказати, що за таких умов вагітність наступити може – але шанси, що вона збережеться, вкрай малі. Крім того, нерідко такому типу несумісності супроводжують додаткові ускладнення, що зачіпають репродуктивну систему жінки. Це може бути гіпоплазія матки, двурогість матки або вади розвитку яєчників.

Щоб виключити ймовірність імунологічної несумісності при зачатті, майбутні батьки, що планують малюка, повинні пройти тест на імунологічну сумісність.

Несумісність при зачатті по резус-фактору

Якщо жінка з негативним резусом і чоловік з позитивним намагаються зачати дитину – велика ймовірність, що у них виявиться такого роду несумісність. Тим часом, несумісність при зачатті по резус-фактору сильно відрізняється від імунологічного варіанта несумісності. У цьому випадку зачати і виносити первістка, дотримуючись певних заходів обережності, цілком можливо. Ризик зростає тільки під час пологів, коли в резус-негативну кров матері потрапляє резус-позитивна кров батька, і імунна система матері може почати вироблення антитіл, спрямовану проти резус-позитивної крові. Але, як правило, в медичному закладі з цим ризиком навчилися справляться. Проблеми з несумісністю при зачатті по резус-фактору можуть виникнути під час планування другого малюка. В цьому випадку ймовірність настання вагітності велика, але от імовірність її благополучного результату вкрай мала. Для збереження вагітності при несумісності батьків по резус-фактору потрібно буде докласти багато зусиль.

Щоб уникнути неприємних сюрпризів, подружжю краще здати кров на резус-фактор ще на етапі планування малюка.

Як впоратися з несумісністю при зачатті?

Якщо протягом року у пари не виходить зачати дитину – насамперед, потрібно пройти тест на сумісність. Якщо буде виявлено несумісність при зачатті – лікування повинне підбиратися в залежності від типу несумісності.

Імунологічна несумісність може лікуватися наступними способами:

  1. Прийом антигістамінних препаратів;
  2. Використання презервативів протягом деякого часу для зменшення підвищеної чутливості організму жінки до сперми;
  3. Прийом імуносупресивних препаратів, що пригнічують реакції імунітету;
  4. Лікування за допомогою імуностимуляторів;
  5. Внутриматочное введення сперми чоловіка.

Який саме метод (або комплекс методів) лікування підібрати для тієї чи іншої пари, вирішує лікар.

Несумісність при зачатті по резус-фактору вимагає ретельного спостереження за майбутньою мамою під час вагітності. При найменшому натяку на резус-конфлікт необхідно вводити імуноглобулін. Зазвичай це робиться на 28 тижні вагітності і через 3 дні після народження малюка. У крайніх випадках питання з несумісністю при зачатті вирішується за допомогою переливання крові.

На жаль, несумісність при зачатті має місце бути. Але хіба з цією неприємністю можна впоратися, якщо двоє люблять один одного і хочуть малюка? Зараз лікується практично все, і медицина не стоїть на місці – потрібно лише докласти трішки зусиль!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...