Нестача вітаміну А у дітей

vitamin AНестача вітамінів викликає завжди масу неприємних захворювань. А ось нестача вітаміну А у дітей взагалі має дуже сумні наслідки.

Найпершою ознакою такого дефіциту є «куряча сліпота», як її називають діти. Відоме нам ще з садочка, це захворювання характеризується неможливістю бачити в сутінках. Якщо ваша дитина скаржиться на те, що при слабкому освітленні його очі дуже довго звикають, або взагалі складно бачити — то це перший тривожний дзвіночок, зверніть на це увагу, інакше дефіцит вітаміну А, який є дуже важливим для зору, може привести до більш серйозних захворювань. Взагалі, багато проблем із зором у діток пов’язані саме з недоліком цього вітаміну, і на ранніх стадіях вітамінотерапією їх можна виправити.

Ще одна ознака — суха шкіра. Звичайно, тут може бути і алергічна причина, але якщо інших симптомів немає, то сухість шкіри сигналізує про те, що вітаміну А в організмі недостатньо. Так само це може бути просто груба «гусяча» шкіра на ліктях і колінах.

Більш серйозний дефіцит цього вітаміну загрожує дуже серйозними захворюваннями, такими як псоріаз і екзема.

Недостатня кількість вітаміну А призводить і до частих запалень легень у дітей, і підвищує ризик летального результату. Дуже сумно, що багато батьків про це не здогадуються, а багато досліджень вказують на це напряму.

Поповнити запаси вітаміну А можна через тваринну і рослинну їжу. Найбільше його в печінці, але він так само є і в багатьох овочах, таких як помідори, капуста, зелений горошок, а так само дуже улюблені дітками абрикоси, сливи. Рекордсменом за вмістом вітаміну А в овочах є морква і петрушка. В цілому ж, звичайно, хочеться сказати про те, що при дефіциті будь-якого вітаміну треба звертати увагу на харчування — чи достатньо воно збалансовано? І приймати бажано весь комплекс вітамінів, тому що саме в комплексі вони найбільш ефективні. Нестача вітаміну А у дітей дуже легко лікується і коректується, якщо ви вчасно звернете на це увагу!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...