Нерегулярний менструальний цикл: причини

Нерегулярний менструальний цикл: причиниДехто може звіряти по менстральному циклу годинник, іншим же пощастило в рази менше. Пропонуємо підбірку причин нерегулярного менструального циклу:

Вагітність

Вагітність є однією з найбільш поширених причин нерегулярних місячних або затримки. У деяких випадках можливі виділення на ранніх термінах, тому ніколи не завадить зробити тест, якщо ти відчуваєш, що щось йде не так.

Грудне вигодовування

В період лактації відбувається гормональний збій. Це означає, що деякий час (навіть аж до завершення вигодовування) цикл буде нерегулярним. Також май на увазі, що деякі жінки, незалежно від того, годують вони грудьми чи ні, можуть страждати від проблем з місячними.

Протизаплідні таблетки

Якщо ти плануєш приймати таблетки, будь готова до того, що організму потрібен час на перебудову. У цей період місячні можуть йти рідше або взагалі припинитися. Те ж може статися, коли ти перестанеш приймати протизаплідні.

Препарати

Деякі ліки, особливо антидепресанти, можуть спровокувати посилене виділення в організмі естрогену і прогестерону (гормони, пов’язані з овуляцією і менструацією). Це позначається на циклі. Звернись до свого лікаря, якщо помітиш проблеми, адже така реакція організму може бути пов’язана з побічним ефектом прийому ліків.

Стрес

Кортизол, гормон стресу, також безпосередньо впливає на кількість естрогену і прогестерону. Якщо рівень кортизолу зашкалює, ймовірно, з’явиться дисбаланс, пов’язаний з двома іншими гормонами, які відповідають за менструальний цикл.

Синдром полікістозних яєчників

Це патологія жіночого організму, яка характеризується порушенням менструального циклу. Синдром провокує появу крихітних кіст в яєчниках. Серед симптомів: нерегулярні місячні, гормональні прищі і незрозуміле збільшення ваги. Якщо ти помітила хоч один із симптомів, звернися до лікаря. Синдром полікістозних яєчників збільшує ризик безпліддя, викиднів, діабету і хвороб серця.

Спорт

Професійні спортсменки часто стикаються з проблемами в цій сфері. Коли ти тренуєшся з високою інтенсивністю протягом тривалого періоду, твоє тіло хоче зберегти стільки енергії, скільки може. А менструація вимагає від організму певної енергії, якою він не хоче “ділитися”.

Менопауза

Менопауза зможе стати для тебе сюрпризом, до якого ти абсолютно не готова. У міру наближення до менопаузи, цикл стає нерегулярним, так як тіло готується до зупинки овуляції і менструації.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...