Неприємні відчуття після їжі

024Під час вагітності тіло жінки піддається багатьом змінам, викликаним ростом дитини. Плід в процесі розвитку займає все більше місця і починає тиснути на окремі органи матері, у тому числі і органи травлення.

В результаті вагітна жінка може відчувати кислий або гіркуватий смак в роті, тяжкість в животі, особливо після їжі, здуття або болі в животі.

Більшість всіх занепокоєнь під час вагітності викликана двома основними чинниками: підвищеним рівнем прогестерону і збільшенням матки. Проте з травними занепокоєннями можна справиться деякими простими прийомами. Подивимося, що можна зробити, щоб зменшити неприємні симптоми після їди, що особливо важливо уміти в останньому триместрі вагітності, коли плід особливо великий і робить найбільший тиск на травні органи матері.

За словами лікарів, існують прості і нешкідливі для здоров’я малюка народні засоби, елементарні правила, канони способу життя, які дозволять протистояти цим докучаючим розладам. Жіночий організм, фізіологічно пристосовуючись до нових змін, в період вагітності активізує процес слиновиділення. В результаті слина, що містить високий відсоток двовуглекислих солей, створює кисле середовище, які і підвищують кислотність середовища в стравоході.

1. Вживайте здорову і мало перероблену їжу. Ніяких складних, жирних і особливо готових магазинних соусів. Нічого смаженого і жирного. Використовуйте маленькі порції: так не виникне відчуття об’їдається, а травлення відбуватиметься швидше. Не зловживайте кислою їжею і продуктами, що підвищують кислотність травної системи, таких як помідори, томатні соуси, спеції, цитрусові, чай, кава, м’ята і шоколад. Зрозуміло, вино і інший алкоголь. Якщо Ви і в звичному житті страждаєте підвищеною кислотністю, то ці продукти слід повністю виключити з раціону на час вагітності.

2. Не лягайте відразу після їжі: лежаче положення стимулює підйом шлункових соків по стравоходу. Якщо є можливість, після обіду або вечері скоюйте прогулянку, а між вечерею і відходом до сну повинне пройти не менше години.

3. У лежачому положенні тримаєте голову мінімум на 20 см вище за звичний. Вночі це не завжди вдаватиметься, а ось під час денного відпочинку або простого лежання на дивані укладайте подушку вище і приймайте напівсидяче положення.

4. Носіть тільки зручний одяг: таку, щоб він ні в якому разі не стискав живіт. Уникайте будь-яких зусиль на повний шлунок.

Подробнее на poradnyk.com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...