• Без категорії

Неприємні наслідки пологів. Плацентарний поліп

Неприємні наслідки пологів. Плацентарний поліп

В тій чи іншій мірі, пологи завжди впливають на здоров’я жінки. Істотно змінюється фігура молодої мами. Досить таки часто жінки помічають гормональні збої, що проявляють себе у вигляді випадіння волосся або плям на шкірі. Зазвичай, рано чи пізно, всі неприємності забуваються, а зовнішній вигляд приходить в норму.

Але, на жаль, час від часу, наслідки родової діяльності можуть носити більш серйозний характер. Наприклад, при утворенні поліпів. Про те, що це таке і як лікувати недугу ми поговоримо сьогодні.

Плацентарний поліп – це новоутворення в порожнини матки, яке формується із залишків плацентарної тканини. Само собою, таке може статися тільки в разі, коли залишки дитячого місця були видалені не повністю. Більшість жінок, які пережили пологи, добре пам’ятають, наскільки неприємний огляд гінеколога відразу після появи дитини на світ. На жаль, це необхідна процедура, яку потрібно перетерпіти саме зважаючи на ймовірність появи новоутворень, а також інших важких ускладнень.

Але причиною плацентарного поліпа можуть бути також вискоблювання матки, наприклад, під час абортів, видалення завмерлої вагітності, викиднів. До факторів ризику відносяться інфекції, що передаються статевим шляхом і утворення додаткової часточки плаценти під час вагітності.

Постановка діагнозу

Виявити формування патологічного процесу не так просто. Під час стандартного огляду гінеколог може констатувати наявність захворювання тільки при досить великих розмірах новоутворення, коли частина поліпа проглядається з маткового зіва.

Досить чітку картину дає ультразвукове дослідження. Але, на жаль, тільки через деякий час після пологів. У перші дні стінки матки кровоточать, з її порожнини виходять лохії. Все це значно ускладнює УЗД – діагностику. Саме тому так важливо новоспеченим мамам перевіряти стан здоров’я через кілька тижнів після появи нового члена сім’ї.

Запідозрити існування маточного поліпа можна завдяки появі маткових кровотеч. Отже, якщо через певний період виділення не припиняються, а жінка, навпаки, зауважує посилення інтенсивності кровотеч, необхідно відразу звертатися до лікаря для серйозного діагностичного обстеження. До додаткових симптомів, швидше пов’язаним з великою крововтратою, можна віднести запаморочення, підвищену стомлюваність, непритомність, іноді – підвищення температури тіла.

До яких наслідків може призвести плацентарний поліп

Перераховані вище симптоми – далеко не єдиний неприємний момент захворювання. Куди більш небезпечні ризики запальних та інфекційних процесів, у тому числі ендометріозу, дисфункції яєчників, серйозні проблеми із зачаттям і виношуванням подальших діток. У критичному випадку при великій крововтраті і стрімкому розвитку запалення не виключається летальний результат.

Лікування плацентарного поліпа

На жаль, єдина можливість позбутися новоутворення – видалити його. Операція проводиться в стаціонарі, після неї буде необхідно приймати антибіотики. Дані фактори, зрозуміло, не додають оптимізму жінкам. Тому багато пацієнток намагаються уникнути оперативного втручання, звертаючись на інтернет-форуми і до інших джерел сумнівної інформації в пошуках “народних” рішень.

Якщо доктор поставив вам неприємний діагноз, слід чітко розуміти, що методи нетрадиційної медицини не справляються з матковими поліпами. Відтягуючи операцію, ви лише погіршуєте процес і підвищуєте ризик небезпечних наслідків.

Сама операція нескладна, триває недовго. Можливо, вже наступного дня ви зможете повернутися додому. Зрозуміло, на деякий час доведеться відмовитися від лактації. Але цей період буде недовгим, тому відновлення грудного вигодовування цілком можливо.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...