• Без категорії

Неправильне положення плоду

Неправильне положення плодуПрирода поклопоталася про те, щоб максимально полегшити жінкам процес пологів. Тому спочатку на світ з’являється якнайменша частина голови – потилиця. Але іноді, в результаті збоїв, що трапилися, в організмі жінки, дитина приймає в матці неправильне положення. Причинами цього можуть бути передчасне відходження вод, дуже вузький таз, дуже великий плід, неправильний розвиток матки, її пухлини, багатоплідна вагітність або передлежання плаценти.

Відхиленням від норми вважається, якщо до пологів дитина розгинає шию і з’являється на світ не найменшою частиною голови. Наприклад, дитина може народитися тім’ям вперед. Таке положення плоду називається передньоголовним передлежанням.

Іноді зустрічається і лобове передлежання. Дитина дуже сильно розгинає головку. Такі пологи дуже важкі, але якщо у жінки широкий таз або плід не дуже великий, тобто шанс народити самостійно, не вдаючись до хірургічного втручання.

Якщо дитина розігнула головку максимально сильно, то на світ в першу чергу з’явиться його підборіддя. Таке передлежання називається лицьовим. У ньому немає нічого страшного, оскільки ця частина голови не є дуже широкою. Пологи при такій аномалії проходять мимовільно.

Найчастіше зустрічаються тазові передлежання, коли дитина народжується ніжками або сідницями вперед. Але і з таким неправильним положенням плоду жінка може народити самостійно. Єдине, чого слід побоюватися, це стиснення пуповини між головкою плоду і тазом матері. В цьому випадку кров перестане поступати через пуповину. Тому необхідно, щоб лікар вчасно знайшов неправильне положення плоду. У такому разі він знатиме, чого можна чекати під час пологів і буде готовий надати своєчасні допомоги або зробити кесарів розтин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...