• Без категорії

Немовлята уміють відрізняти добро від зла

Немовлята уміють відрізняти добро від злаНемовлята у віці шести місяців, здатні не тільки повзати і видавати звуки, але ще і розпізнавати хороші і погані наміри людей.

Немовлята отримують соціальні навики протягом перших декількох місяців життя.

Згідно новому дослідженню, немовлята отримують соціальні навики протягом перших декількох місяців життя, тому здатні оцінювати наміри інших людей, вирішуючи, хто з них друг, а хто – ворог.

Психологи не стверджують, що немовлята роздумують над етичними питаннями, але у них краще відношення до тих, хто вчиняє добре, ніж до тих, хто погано. Це – основа моральних принципів, які формуються пізніше.

Фахівці провели науковий експеримент, в якому взяли участь немовлята у віці від 6 до 10 місяців – за допомогою дерев’яних іграшок різної форми дітям була показана сценка, як персонажі намагаються видертися на пагорб. У одній сценці персонаж, що підіймається на пагорб, був збитий фігуркою, яка відрізнялась формою і кольором. У іншому сюжеті йому допомагав чоловічок з характерною формою і кольором.

Після перегляду сценок, немовлятам запропонували вибрати собі іграшку. В результаті виявилося, що всі 12 шестимісячних немовлят і 14 з 16-ти десятимісячних вибрали помічника, а не персонажа, який заважав.

Ці дані вказують на те, що люди починають оцінювати оточуючих з соціальної точки зору на ранній стадії розвитку.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...