Немовля і домашні тварини

Немовля і домашні твариниПогляньмо, чи можуть співіснувати немовля і домашні тварини. Домашні тварини є джерелом радості та позитивних емоцій у малят. Доведено, що якщо дитина росте в будинку, де є домашні тварини, вона краще розвивається, у майбутньому рідше стає злою і агресивною, а частіше – доброю і турботливою. Однак тварини в будинку приховують у собі і безліч небезпек.

Тварини, що утримуються будинку, можуть стати переносниками інфекцій. З присутністю тварин можуть бути пов’язані такі хвороби, як лишай, токсоплазмоз, кишкові інфекції.

Хвороба котячих подряпин

Кішки можуть бути причиною такого захворювання, як хвороба котячих подряпин. Хвороба котячих подряпин – інфекційне захворювання, що виникає при потраплянні збудника – внутрішньоклітинного мікроба – через травмовану шкіру малюка після “спілкування” з кішкою. Захворювання передають лише кішки, у яких збудник знаходиться в ротовій порожнині. При вилизуванні хутра і лап збудник потрапляє на кігті. Зараження малюка відбувається при укусі або дряпанні кішкою. На місці подряпини або укусу виникає спочатку пляма, потім пухирець, який потім лопається і перетворюється в невелику виразку або кірочку. У подальшому захворювання проявляється збільшенням лімфатичних вузлів, розташованих ближче до подряпини або укусу і високою температурою. Захворювання в більшості випадків проходить без лікарського втручання. Лікування полягає в постільному режимі, рясному питві, і при дуже високій температурі – у прийомі жарознижуючих засобів.

Немовля і домашні тварини – запобіжні заходи

Тим не менш, захворювання легше попередити – місце укусу або подряпини відразу ж обробити перекисом водню і змастити розчином зеленки або зайти вмагазин зоотоваров харьков і придбати відповідний засіб.

Як собака, так і кішка, які гуляють на вулиці, можуть бути джерелом гельмінтозів.

Але існують не тільки медичні аспекти утримання домашніх вихованців, але й психологічні проблеми.

Наприклад, ваш чотириногий друг може з ревністю реагувати на вашу увагу до малюка і проявити ці ревнощі не в кращій для дитини формі.

Слідкуйте, щоб тварина завжди було ідеально чистою. Після прогулянки собаці або кішці вимийте лапи.

Регулярно ходіть з ним на прийом до ветеринара.

Проводьте протигельмінтні курси лікування.

Регулярно проводьте тварині щеплення.

Якщо тварина поганить в квартирі, стежте уважно, щоб дитина не торкалася до випорожненням. Негайно вимийте підлогу і ретельно продезінфікуйте її.

Не допускайте, щоб повзаючий малюк “ласував” тваринним кормом (а діти все дуже люблять пробувати на зуб), прибирайте миски з їжею вашого друга і, навпаки, ховайте дитячу їжу зі столу. Зберігайте продукти харчування для малюка в недоступному для тваринного місці.

Не допускайте, щоб в момент годування кішки або собаки малюк перебував поруч – це може не сподобатися тварині.

Якщо шерсть або пух викликають алергію у дитини, на жаль, в цьому випадку доведеться з твариною розлучитися.

Не залишайте собаку або кішку наодинці з малюком.

Не підпускайте чужих тварин до вашої дитини.

І все ж, якщо дотримуються всі необхідні умови, тварина в будинку – це радість для вас і вашої дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...